Prodejna nacistických propriet? Organizace si stěžují na Amazon za nenávistné zboží!

16. července

Amazon čelí nařčení, že je prý platformou pro prodej nacistických propriet! | foto: The Partnership for Working Families, ACRE

Gigant v internetovém prodeji, společnost Amazon má pořádný problém. Valí se na ni stížnosti organizací bojujících za rasovou spravedlnost, kterým vadí, že prý stránky Amazonu slouží jako platforma na prodej nacistických produktů! Bez problému tam totiž seženete trička s nacistickou tematikou, vlajky či propriety, jako jsou nože nebo klobouky příslušníků SS. A to ještě pracovníci zmíněných organizací zřejmě neviděli, jaké „skvosty“ se dají pořídit v některých českých tržnicích!

Za takovou reklamu vedení internetového prodejního portálu Amazon určitě rádo nebude. Zřejmě ho nyní čeká soudní spor s organizacemi Aliance pro pracující rodiny a Centrum pro rasu a ekonomii, kterým se příčí řada produktů údajně podporujících nenávist. Amazon je podle nich doslova platformou pro prodej nacistických relikvií.

Těžko říct, zda pracovníkům Amazonu některé kontroverzní položky na jeho stránkách nevadí, nebo je prostě tak přísně nekontrolují. 

Ať tak či onak, bez problému si zde pořídíte třeba vlajky se symbolem lebky jednotek SS Totenkopf, nášivky, samolepky či přívěsek s hákovým křížem nebo propriety, jako jsou dýky či čepice esesáků. Výjimkou nejsou ani trička s portréty fašistických pohlavárů.

Takovéhle věci se dají sehnat na Amazonu.

Takovéhle věci se dají sehnat na Amazonu.

To navíc není vše, organizacím také vadí, že Amazon nedrží slib zákazu prodeje vlajek a dalších produktů se symbolem Konfederace, který dal po smrti devíti Afroameričanů při útoku na kostel v Charlestonu. Vlajka totiž symbolizuje rasismus.

Kromě vlajek pak upozorňují třeba i na dětský obleček s hořícím křížem či na produkty s obrázkem meme žabáka Pepeho, který často symbolizuje neonacistickou tematiku.

Vlajky Konfederace prý Amazon slíbil zakázat. Na stránkách ale byly k dostání...

Vlajky Konfederace prý Amazon slíbil zakázat. Na stránkách ale byly k dostání stále.

Organizace kritizují, že Amazon násobí svoje zisky a přitom neinvestuje do systémů, které by kontrolovaly prodávané zboží. 

Jejich pracovníci ovšem mohou být rádi, že neviděli, jaké „skvosty“ se dají sehnat v některých tržnicích v Česku. Z oblečení s logy divizí SS či s portréty prominentních nacistů by se jim pořádně protočily panenky!

Fotogalerie


Ohodnoťte článek

Komentáře