Za hranicí nevkusu: Islamofobka Myslivcová se fotí s popálenou Natálkou

16. září 2016
Předvolební kampaň Dominiky Myslivcové dokázala v nevkusu překonat sama sebe. Třiadvacetiletá bloggerka, která kandiduje za protiuprchlický Úsvit a slibuje boj proti přistěhovalcům se vyfotila s popálenou romskou holčičkou Natálkou Sivákovou. Místo soucitu se ale dočkala jen opovržlivých a od fanoušků Úsvitu pochopitelné též rasistických reakcí.

Předvolební kampaň a záměr jít do voleb vůbec je u Dominiky Myslivcové většinově považován za nepříliš pochopitelný, ale veskrze úsměvný bizár. To, čeho se nyní blonďatá bloggerka v rámci kampaně dopustila na svém Facebooku je ale spíše dobré na to, aby vám zmrzl úsměv na rtech.

Myslivcová se očividně nebojí ani laciného populismu nejhrubšího zrna. Jinak si snad ani nejde vysvětlit její fotku s popálenou romskou holčičkou Natálkou Sivákovou, na jejíž dům v roce 2009 zaútočili neonacističtí žháři. Fotka spolu s dojemným Natálčiným příběhem je o to paradoxnější, že Myslivcová kandiduje za krajně pravicový Úsvit.

V dobách, kdy stranu ještě vedl Tomio Okamura, netajil se Úsvit silně protiromskou rétorikou. Se změnou společenské situace ale v Úsvitu přesedlali a nepřítelem číslo jedna se stali uprchlíci. Boj s imigranty slibuje i Myslivcová, byť jediná cesta, jak by sama mohla nějaké utečence z Česka vyhnat, by byla ta, že by jim pustila svůj otřesný předvolební protiuprchlický song.

Voliči Úsvitu nicméně soudě dle reakcí na profilu Myslivcové na svou minulost odpůrců romské menšiny nezanevřeli a podivují se nad tím, proč se s malou Romkou Myslivcová fotí. Ti, kteří se zdrží rasisitických komentářů, pak přinejmenším Myslivcové vytýkají, že je tímto krokem trapná. „Píše o tom, jak 4 žháři málem Natálku zabili. Přitom kdyby nebyli ve vězení, dost možná jsou s ní na jedné kandidátce,“ píše jeden z uživatelů.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:09 14. ledna 2017. Anketa je uzavřena.

  • 95
  • 27
  • 25
  • 19
  • 17
  • 16
Komentáře