jít naiDNES.cz

Za hranicí nevkusu: Islamofobka Myslivcová se fotí s popálenou Natálkou

Předvolební populismus Dominiky Myslivcové překročil meze dobrého vkusu. Dívka, která kandiduje s tím, že bude bojovat proti imigrantům se fotí s popálenou Romkou Natálkou. | foto: reprofoto facebook

Předvolební kampaň Dominiky Myslivcové dokázala v nevkusu překonat sama sebe. Třiadvacetiletá bloggerka, která kandiduje za protiuprchlický Úsvit a slibuje boj proti přistěhovalcům se vyfotila s popálenou romskou holčičkou Natálkou Sivákovou. Místo soucitu se ale dočkala jen opovržlivých a od fanoušků Úsvitu pochopitelné též rasistických reakcí.

Předvolební kampaň a záměr jít do voleb vůbec je u Dominiky Myslivcové většinově považován za nepříliš pochopitelný, ale veskrze úsměvný bizár. To, čeho se nyní blonďatá bloggerka v rámci kampaně dopustila na svém Facebooku je ale spíše dobré na to, aby vám zmrzl úsměv na rtech.

Myslivcová se očividně nebojí ani laciného populismu nejhrubšího zrna. Jinak si snad ani nejde vysvětlit její fotku s popálenou romskou holčičkou Natálkou Sivákovou, na jejíž dům v roce 2009 zaútočili neonacističtí žháři. Fotka spolu s dojemným Natálčiným příběhem je o to paradoxnější, že Myslivcová kandiduje za krajně pravicový Úsvit.

V dobách, kdy stranu ještě vedl Tomio Okamura, netajil se Úsvit silně protiromskou rétorikou. Se změnou společenské situace ale v Úsvitu přesedlali a nepřítelem číslo jedna se stali uprchlíci. Boj s imigranty slibuje i Myslivcová, byť jediná cesta, jak by sama mohla nějaké utečence z Česka vyhnat, by byla ta, že by jim pustila svůj otřesný předvolební protiuprchlický song.

Voliči Úsvitu nicméně soudě dle reakcí na profilu Myslivcové na svou minulost odpůrců romské menšiny nezanevřeli a podivují se nad tím, proč se s malou Romkou Myslivcová fotí. Ti, kteří se zdrží rasisitických komentářů, pak přinejmenším Myslivcové vytýkají, že je tímto krokem trapná. „Píše o tom, jak 4 žháři málem Natálku zabili. Přitom kdyby nebyli ve vězení, dost možná jsou s ní na jedné kandidátce,“ píše jeden z uživatelů.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:09 14. ledna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  95
 • Haha
  27
 • Sladký
  25
 • Cože
  19
 • Tvl
  17
 • Super
  16
Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Neděle 20. října 2019, svátek má Vendelín
EXPRES

jít naiDNES.cz