Lewinská z aférky s Clintonem „vydojí“ maximum: O skandálu natočí seriál

Nová série populárního seriálu American Crime Story přinese dramatizaci sexuálního skandálu bývalého amerického prezidenta Billa Clintona (72). Producentkou seriálu není nikdo jiný než bývalá stážistka Monika Lewinská (46), kvůli které se celý incident odehrával. Seriál zamíří na obrazovky v září 2020. Bude se tak odehrávat v době, kdy bude vrcholit prezidentská kampaň v USA.

„Lidé vyprávějí moji část již mnoho let. Ve skutečnosti tomu je jenom pár let, co jsem schopná o celém případu naplno hovořit, trvalo to tedy téměř 20 let,“ svěřila bývalá Clintonova milenka magazínu Vanity Fair. 

K produkci seriálu se dostala také proto, že ve společnosti i nadále vidí problémy způsobené tím, že nadřízení zneužívají své podřízené.

Kauza bývalého prezidenta Billa Clintona a stážistky Moniky Lewinské je už léta velmi vděčným tématem. Sexuální pletky v oválné pracovně nakonec způsobily, že dolní sněmovna (House of Representatives) uvalila ústavní žalobu kvůli závažnému deliktu, takzvaný impeachment. Clinton ale nakonec stejně z kauzy vyšel jako vítěz, senátoři ve finále nezískali potřebnou podporu.

Případ chce do seriálu zpracovat režisér Ryan Murphy (American Horror Story, Zlá krev). Lewinskou si zahraje mladičká Beanie Feldsteinová. Sarah Paulsonová, dvorní herečka režiséra Murphyho, ztvární úřednici Lindu Trippovou, která tajně zachytila telefonní rozhovory, v nichž se Lewinská k aktu přiznává.

Seriál, který bude mít premiéru v září 2020, naváže na úspěšné první dvě série. 

První série věnovaná případu bývalého hráče amerického fotbalu O. J. Simpsona trhala v Americe divácké rekordy. Odnesla si devět cen Emmy. Druhá série se zabývala vraždou módního návrháře Gianniho Versaceho, Emmy získala celkem tři.

Fotogalerie

Komentáře