jít naiDNES.cz

Oběť nové Modré velryby: Mladík se kvůli Momo oběsil, na zeď vyryl ďábelská hesla

Toto má být nástupce Modré Velryby. Momo teenagery terorizuje přes aplikaci WhatsApp. | foto: Internet

Má další oběť! Sebevražedná hra Momo, která je označována za nástupce Modré velryby, si vyžádala život osmnáctiletého chlapce z Indie. Jeho smrt vyšetřovatele šokovala, protože v kůlně, kde jeho tělo našli, to vypadalo jako po satanském rituálu. Mladík se oběsil a na zeď vyryl vzkazy o ďáblovi či iluminátech!

Byl prý vzorným studentem a pracovitým chlapcem, pak ale osmnáctiletému Indovi Manishovi zkřížila cestu sebevražedná hra Momo. Přesněji jde o děsivou postavu, která s obětí komunikuje pomocí „prokletého“ čísla v aplikaci WhatsApp a navádí ji k sebevraždě. O Momo se, zjevně zcela po právu, mluví jako o novodobé Modré velrybě.

V případě Manishe skutečně došlo na nejhorší. Jeho tělo bylo nalezeno v kůlně, chlapec se oběsil. Zda skutečně za jeho smrtí stojí Momo, teď budou vyšetřovatelé teprve dokazovat, sami ale s takovou verzí pracují. Přesvědčena je o tom i celá rodina a podle učitele dokonce hru hráli i další studenti ze třídy, kteří s ní však včas přestali.

Teorii o hře podporuje i to, jak to v kůlně, kde se Manish oběsil, vypadalo. Na zeď před činem vyryl ďábelské symboly a nápisy jako ilumináti, sjetý či obrázek oběšence. Jeho bratranec prý právě stejně nakresleného oběšence při kontaktu s Momo viděl také a je proto přesvědčen, že si Manish sáhl na život při plnění úkolů.

Sebevražedná hra Momo je poměrně novou záležitostí, poprvé se ve světě objevila jen před pár týdny. Podle všeho už její vinou zahynula teprve dvanáctiletá dívka z Argentiny, navíc panuje podezření i u další sebevraždy dítěte v Indii.

Strašidelná dívka s vytřeštěnýma očima a pařáty místo nohou je kopií uměleckého díla sochařky Midori Hayashi, které neznámí lidé zneužili a začali pod jménem Momo kontaktovat mladé lidi. Původně se mělo za to, že z nich chtějí vymámit citlivé údaje. Ve skutečnosti je však zřejmě nutí plnit podobné úkoly jako v případě Modré velryby, a pokud odmítnou, vyhrožují jim smrtí.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:55 24. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  26
 • Tvl
  17
 • Haha
  16
 • Trapas
  12
 • Sladký
  11
 • Super
  10
Komentáře