Bratr útočníka z Nice promluvil: Neslyšeli jsme o něm roky, pak poslal 3 miliony

Bratr útočníka z Nice Jaber Bouhleh promluvil o teroristovi. | foto: koláž Expres

„Byl to agresivní nervák, ale rozhodně ne terorista,“ řekl médiím Jaber Bouhleh, bratr muže, který v Nice zabil 84 lidí. Zároveň vyšlo najevo, že džihádista, který se svou rodinou roky nekomunikoval, krátce před útokem poslal ilegálně domů do Tuniska 240 tisíc tuniských dinárů, což je v přepočtu 2,7 milionů korun.

Jeho sousedé i příbuzní z manželčiny strany popsali Mohameda Bouhleha, útočníka z Nice, jako agresivního muže, který měl problémy s drogami a alkoholem.

Tenhle popis nyní potvrdil i člověk Bouhlehovi nejbližší - jeho bratr Jaber. Britskému webu Mail Online prozradil, že Mohamed byl od roku 2002 závislý na lécích.

Jabar Bouhleh, bratr útočníka z Nice, promluvil pro média. „Byl psychicky...

Jaber Bouhleh, bratr útočníka z Nice, promluvil pro média. „Byl psychicky nemocný!“

„Vždy měl psychické problémy a tehdy se zhroutil. Měl agresivní záchvaty, kdy řval a rozbíjel vše, co mu přišlo pod ruku,“ vypráví Jaber. Rodina nepříčetného muže odvezla k psychiatrovi, který mu předepsal léky.

Ty Mohamed nepřestal brát ani poté, co se mu udělalo lépe a odjel do Francie. Od té doby ho rodina neviděla, ani s ním nemluvila.

Nekomunikoval, pak poslal peníze

Podle Jaberovi výpovědi Mohamed přestal se svou rodinou v Tunisku mluvit, když odjel do Paříže, přes známé jim ale nelegálně posílal menší částky peněz.

Z rodinného alba. Starší se zbraní je Mohamed Bouhleh.

Z rodinného alba. Starší se zbraní je Mohamed Bouhleh.

Před několika dny ale přišel šok - Bouhlehovi obdrželi od syna 240 tisíc tuniských dinárů, což je v přepočtu zhruba 2,7 milionů.

„Nevím jak ty peníze sehnal, určitě ale nebyl terorista,“ zastává se Mohameda jeho rodina. K útoku se ale v sobotu dopoledne přihlásil Islámský stát a i velká částka, kterou Mohamed rodičům věnoval, napovídá, že za jeho činem stojí tato teroristická skupina.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:11 13. listopadu 2016. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  24
 • Trapas
  12
 • Cože
  11
 • Super
  9
 • Haha
  8
 • Sladký
  8
Komentáře

Mohlo by vás zajímat