Česko, Polsko a Maďarsko, opusťte EU, vyzvala nás německá moderátorka

Německá redaktorka Isabel Schayani vyzvala ve svém pořadu Polsko, Českou republiku a Maďarsko, aby buď přistoupily na systém povinného přerozdělování migrantů v rámci kvót, nebo si prý mohou tyto země sbalit svých pět švestek a odejít z EU.

Moderátorka Isabel Schayani, která se narodila v Německu íránskému otci a německé matce, by ráda žila v silné Evropské unii. Ta by podle ní měla táhnout za jeden provaz i v otázce uprchlických kvót.

Na začátku svého apelu doporučuje redaktorka Česku, Polsku a Maďarsku opustit EU, protože prý při spravedlivém přerozdělování uprchlíků nespolupracují. „Jejich představa o evropské integraci je ostnatá. Staví ploty, zajišťují hranice, a to je pro ně natolik důležité, že za to platí,“ nebrala si na adresu zmiňovaných zemí servítky moderátorka.

Co by podle ní prý měla západní společnost Česku, Polsku a Maďarsku vzkázat? „Nemůžeme pustit dovnitř EU každého uprchlíka nebo migranta, který chce přijít. Evropa by ale neměla být žádnou pevností, nýbrž dům s domácím alarmem a ochranou hranic,“ říká redaktorka a dodává, že něco takového země V4 slyší jistě rády. „Ale zadruhé, každý pronásledovaný by měl mít možnost požádat Evropu o azyl,“ dodává.

Prosazení uprchlických kvót vnímá jako nutné opatření, aby se Řecko a Itálie z přívalu migrantů nepoložily. Je to prý základní princip solidarity a ten, kdo to kompletně odmítá, musí si najít jinou společnost, než je EU, jinak ji jen oslabuje.

Isabel Schayani je absolventkou islámských studií a moderních dějin. Dnes pracuje pro Westdeutscher Rundfunk, veřejnoprávní televizi země Severní Porýní-Vestfálsko, která je součástí spolkové veřejnoprávní ARD. Redaktorka ráda komentuje veřejné dění na sociálních sítích.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:33 7. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  671
 • Haha
  85
 • Cože
  48
 • Tvl
  45
 • Super
  34
 • Sladký
  14
Komentáře