Mobil u ucha je out! Teď letí hlasovky a „volá“ se s telefonem před ústy!

Držet mobil u ucha? To už dávno neplatí, nejen ti, kdo komunikují hlasovými zprávami, ho drží před ústy.

Držet mobil u ucha? To už dávno neplatí, nejen ti, kdo komunikují hlasovými zprávami, ho drží před ústy. | foto: Profimedia.cz

Doby, kdy byl člověk nadšený z toho, že telefon může mít celý den po ruce, už jsou dávno pryč. Mobil je samozřejmou věcí a dříve tolik využívané SMS zprávy mizí v propadlišti dějin. Lidé propadli hlasovým zprávám, ty textové už jsou dávno out. Ulice tak zaplavily davy, které drží telefon dramaticky před ústy a nahrávají ostošest. Je to pohodlnější, a navíc mají uživatelé naivní představu, že mají o svém okolí mnohem lepší přehled.

Doby, kdy svět objevil handsfree a lidé odložili mobily, aby si mluvili „pro sebe“ a měli v uších sluchátka, jsou ty tam. Aktuálně je in nahrávat hlasové zprávy, a tak se telefony opět berou z kapes a kabelek a drží se před ústy.

Kdo by se vyťukával s textovými zprávami? Jsou pracné a nemáte přehled o dění okolo, nehledě na to, že toho mnohem více řeknete, že ano. S tou pozorností to není tak slavné, smart zombies se najdou i mezi těmi, kdo mají telefon předsunutý nad bradou.

Průzkumy o chování uživatelů mobilních telefonů přinesly a přinášejí nejedno zajímavé zjištění. Lidé si je berou do ložnic, dávají si je pod polštář a jen minimum je na noc vypíná. Společnost svým majitelům dělají na toaletách a dalších místech, kde by je nikdo nehledal.

Lidé bez mobilu neudělají ani krok, neustále ho kontrolují, a to i ve chvíli, kdy vědí, že jim nikdo nevolal ani nepsal. Pokud dříve nosili mobily v pouzdrech, dnes je tomu naopak.

Smartphone zombies jsou fenoménem dneška. V Japonsku je chtějí zakázat.

Z průzkumu agentury Factum Invenio vyplynulo, že dámy mají mobil nejčastěji v kabelce nebo tašce, muži pak v kapse kalhot. Jedna žena ze sta nosí mobil za ramínkem podprsenky a muži ve stejném počtu případů v ledvince.

Polovina dotázaných nepřestává telefonovat, když potřebují na toaletu, a stejné procento si tam telefon bere, aby byli stále na příjmu. Přístroj nejčastěji odkládají do kapsy kalhot nebo na podlahu. Najdou se i muži, kteří při vykonávání potřeby drží mobil v ústech.

O tom, kolika z nich spadl jejich komunikační miláček do pisoáru či záchodové mísy, se průzkum bohužel nezmiňuje. Stejně jako výzkumy mlčí o tom, kolik telefonujících narazilo do sloupu nebo je v horším případě srazilo auto, kolo či třeba sdílená koloběžka.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:30 úterý 3. ledna 2023. Anketa je uzavřena.

  • 23
  • 9
  • 6
  • 6
  • 3
  • 3
Témata: Mobil, Zprávy