Němcová vzkazuje Čechům: Žijeme v nejúžasnější době a v blahobytu

4. října 2017
V období, kdy mnoho Čechů bojuje o levnou kostku másla, se bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky vytasila s důrazným tvrzením. Podle Miroslavy Němcové Češi žijí v nejúžasnější době!

Brzy pětašedesátiletá politička za ODS pronesla několik překvapujících slov pro server ParlamentníListy.cz.

Podle Miroslavy Němcové si vlastně Češi nemají na co stěžovat. Žijí totiž v blahobytu, který by jim předkové snad záviděli.

„Každý člověk se dívá kolem sebe kriticky. Ale zároveň nesmí zapomenout i na tu druhou stranu mince, že žijeme v nejúžasnější době, v jaké česká společnost kdy žila,“ vzkázala všem kritikům dneška Němcová.

A chválou současnosti zkušená politička pokračovala dále. „Máme bezvadné ekonomické podmínky, neustále se zlepšující; na každé vesnici, na každém náměstí ve městě je vidět, kam se ten život pohnul. Opravené domy, fungující a dobře vybavené školství, systém zdravotnictví, který nám v řadě států závidí. Mám přátele ve Velké Británii a ti ho obdivovali, když byli tady konfrontováni s naším zdravotnickým systémem, a říkali, že o takovém se jim ve Velké Británii může jen zdát.“

Žijeme v nejúžasnější době, kterou Česko zažilo, míní Miroslava Němcová.

Žijeme v nejúžasnější době, kterou Česko zažilo, míní Miroslava Němcová.

Ti, kteří říkají, že za totálního režimu bylo lépe, u Miroslavy Němcové nejspíše nepochodí.

„Není to pravda. To, že žijeme svobodně a můžeme si sami o svém životě rozhodovat a že jsme tvůrci toho, co děláme dobře nebo špatně, a podle toho náš život vypadá, je naprosto nesrovnatelné s minulým systémem,“ vysvětlila Němcová, která také v rozhovoru prozradila, že i lidé, kteří to mají „těžší“, se mají v současné době určitě lépe než za komunismu.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:33 čtvrtek 1. února 2018. Anketa je uzavřena.

  • 145
  • 26
  • 17
  • 14
  • 11
  • 8
Komentáře