jít naiDNES.cz

Liberál Kalousek napsal status proti svatbám gayů: Co na to Feri, Pospíšil a fanoušci topky?

Poslanec za TOP 09 Miroslav Kalousek (58), který se mimo jiné proslavil tím, že mával tibetskou vlajkou během návštěvy čínského prezidenta v Praze, se na svém Facebooku vyjádřil ohledně svateb homosexuálů. Exministr financí naznačil, že je proti těmto sňatkům, což je v totálním rozporu s politickými názory nejenom jeho stranických kolegů, ale i s celým postojem domovské strany, kterou založil. Není tak divu, že Kalousek za svůj názor dostal pořádnou sprchu i od svých zarytých podporovatelů.

Miroslav Kalousek ve středu na svém Facebooku sdílel rozhovor s hercem Janem Cinou, který pro Reflex.cz promluvil o své homosexualitě a také o tom, proč by podle něj bylo dobré povolit manželství gayů a leseb. 

„Zabránilo by to sebevraždám,“ řekl mimo jiné Cina, který má už delší čas partnera a rád by si ho vzal. A takových jako je on, je v České republice jistě více.

Naprosto jiný názor na svatby homosexuálů má ale předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Ten Cinu označil za aktivistu a dodal, co si o sňatcích gayů a leseb myslí.

„Manželství je symbol a to slovo je pro mě důležité, říká aktivista. Souhlasím, pro mě taky. Ne náhodou má svůj etymologický původ ve spojení slov muž a žena. Ve vší úctě ke vztahům gayů a leseb. Tam ale takovou etymologickou syntézu a symbol nenajdeme,“ napsal Kalousek.

Během krátké chvíle se pod Kalouskovým příspěvkem objevilo mnoho „slovních facek“, které mířily i z řad podporovatelů bývalého předsedy TOP 09.

„Většinou s vámi souhlasím a fakt vás mám ráda. Ale tady jsme v rozporu. Vykašlete se na etymologii, náboženství nebo historické zvyky. Ti lidé jsou stejní jako my všichni, jen prostě chodí do postele s někým jiným, no. To jim nic neubírá na lidských kvalitách,“ vzkázala Kalouskovi jedna z diskutérek, jejíž názor ocenilo „lajkem“ mnoho lidí.

Mnozí se diví tomu, co Kalousek na svůj Facebook napsal.

Mnozí se diví tomu, co Kalousek na svůj Facebook napsal.

A přidávali se další lidé, které Kalousek svým názorem znepokojil.

„To je asi poprvé, co s vámi nesouhlasím. Nehodnotím lidi podle toho, jestli pár tvoří dvě ženy, anebo dva muži,“ vzkázala Kalouskovi jistá Dana.

„Manželství je svazek dvou lidí, kteří chtějí žít společný život a užívat práv i povinností z tohoto svazku vyplývajících. Jejich pohlaví je přitom zcela podružná věc. Omezovat jej na muže a ženu pokládám za dávno překonané,“ přilil olej do ohně pan Miroslav.

Kalousek dostává pěkně naloženo.

Kalousek dostává pěkně naloženo.

A podobných komentářů je pod Kalouskovým příspěvkem v současné chvíli k vidění více než sto a jistě budou přibývat další.

Proč jeho podporovatelé tak soptí? Kalousek se totiž svým vyjádřením dostal do totálního rozporu s tím, co strana TOP 09 představuje. 

Pospíšil, Feri a další Kalouskovi kolegové se jinak prezentují jako mladá krev české politiky a nejvíce liberální demokraté, kteří mají pro menšiny všeho druhu pochopení a snaží se jim pomáhat, jak to jenom jde, a ne jim ubírat právo na to, co je pro většinu naprosto samozřejmé.

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:30 10. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  26
 • Haha
  17
 • Trapas
  16
 • Tvl
  7
 • Cože
  6
 • Sladký
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat