Ministryně Šlechtová navštíví prokletou vesnici: 5 záhadných úmrtí za 8 let

Ministryně Karla Šlechtová se zúčastní oficiální akce v obci Oskořínek. Navštíví tak prokletou obec, kde za 8 let za podivných okolností zemřelo 5 lidí. | foto: koláž: Expres.cz

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová má před sebou návštěvu obce Oskořínek na Nymbursku. Zde se tento pátek zúčastní slavnostního otevření nově zrekonstruované silnice. Návštěva se tváří jako rutinní a ničím nezajímavá záležitost, obec ale obestírá temná minulost. V uplynulých osmi letech zde došlo hned k pěti záhadným úmrtím.

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová má na tento pátek naplánovanou poměrně rutinní oficiální návštěvu. V obci Oskořínek na Nymbursku bude přítomná slavnostnímu otevření zrekonstruované silnice. Na první pohled nezajímavá událost, co ale zaujme je morbidní pověst dané obce.

Ač v malé vesničce žije jen zhruba 500 obyvatel, je Oskořínek považován za prokleté místo. V uplynulých osmi letech na území obce došlo k pěti záhadným úmrtím. V jednom případě se jednalo dokonce o vraždu.

Smrt začala Oskořínek obcházet v roce 2008. V únoru tohoto roku zde nešťastnou náhodou myslivec zastřelil na honu svou třináctiletou dceru. Následující rok pak osmadvacetiletý muž brutálně ubil k smrti svého o rok staršího kamaráda a jeho tělo pak hodil do žumpy.

6 let od brutální vraždy to vypadalo, že Oskořínek bude ušetřen dalších tragédií. V září loňského roku zde ale kvůli dluhům spáchala sebevraždu devětatřicetiletá matka tří dětí, která skočila do sila. Za 14 dní jí stejnou cestou následoval na onen svět i její dvaačtyřicetiletý zoufalý manžel.

K poslední tragédii došlo v obci letos 16. srpna, kdy mladá matka v osmém měsíci těhotenství potají porodila a dítě následně zemřelo.

I tento případ momentálně šetří kriminalisté. Ve světle těchto událostí nezbývá než doufat, že návštěva ministryně se obejde bez jakýchkoliv podivných událostí.

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 30. prosince 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  20
 • Tvl
  19
 • Cože
  12
 • Sladký
  10
 • Haha
  9
 • Super
  8
Komentáře