Brutální šikana dívky na Slovensku: Lidé podepisují petice, agresorka byla namol

Ilustrační foto | foto: Pixabay

Internetem a po školách se šíří petice, v níž její autoři žádají, aby byli iniciátoři napadení jedenáctileté dívky ve slovenském Miloslavově souzeni jako dospělí. Mladiství ve věku čtrnáct až šestnáct let surově zbili, opili a vysvlékli teprve jedenáctiletou dívku. Petici již podepsalo skoro 78 tisíc lidí. Nezletilá, která měla napadení vést, se přitom veřejně omluvila na sociálních sítích, lidé ji ovšem zaplavují výhrůžnými komentáři.

Jedenáctiletá dívka rozlila kofolu, vysloužila si za to tvrdý výprask. Vlastní kamarádi do ní nejprve i proti její vůli nalili alkohol, pak ji surově zbili do krve a nakonec ji i svlékli donaha. Násilníci si přitom celý incident natáčeli na video.

„Na začátku jí dávali facky, pak i kopance,“ uvedla svědkyně. Jedna z agresorek se přitom měla chvástat tím, že jejich násilné chování nebude mít žádné následky, neboť se její matka živí jako policistka. Nezletilé dívce přitom natáčeli a fotili vaginu. 

Její matka byla samozřejmě z celého zjištění absolutně zděšená, dcera se jí v ten den normálně zeptala, zda může jít ven se spolužačkami. Ještě kolem páté odpoledne mámě psala, potom už se jí nešlo dovolat. Zatímco matka neměla tušení, co dcera prožívá, ta se stávala obětí brutální šikany.

Vše se odehrálo v areálu bývalého družstva v Miloslavově. Násilníky prozradilo video, které následně umístili na sociální sítě. Podle televize Markíza, jež o celém případu informovala, se nejednalo o první incident, který má parta na svědomí. 

Po školách a internetu teď koluje petice za to, aby byli aktéři události v Miloslavově potrestáni jako zletilí. „Když chtějí tohle páchat, ať nesou zodpovědnost,“ píše se v žádosti. 

Teenageři měli na dívku zaútočit poté, co jedné z kamarádek rozlila kofolu. 

Na sociálních sítích způsobila událost vlnu nenávisti. Lidé zaplavili profil dívky, která měla celou akci vést, nenávistnými komentáři. Začali jí navíc vyhrožovat, aby raději nevycházela z domu.

„Ty ani radši nechoď před barák, jinak bys podle mě dostala víc než ta holčička. Karma se vrátí co nejdřív, puso,“ píší jí. 

Útočnice si smazala účet na Instagramu, přes jiný pak poslala veřejnou omluvu.

Zachovala jsem se hrozně, lituji toho a držím palce Andrejce. Byla jsem opilá a nekontrolovala jsem vlastní chování. Děkuji, že se najdou i lidé, kteří si na mně nevybíjejí nenávist,“ kaje se zpětně dívka, která poprosila veřejnost o to, aby lidé z úcty k oběti nadále nešířili videa a snímky z napadení.

Petici zobrazíte po kliknutí na tento odkaz.

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:52 sobota 7. května 2022. Anketa je uzavřena.

  • 149
  • 27
  • 14
  • 12
  • 10
  • 8
Komentáře