jít naiDNES.cz

Zeman vrací úder: Halík o mém zdravotním stavu lže! Kvůli bolavým nohám nerezignuji

Halík o mém zdravotním stavu lže, říká Zeman. | foto: Koláž ExpresuProfimedia.cz

Zapochyboval o prezidentově zdravotním stavu, teď přišla smeč! Miloš Zeman (75) zareagoval na rýpavý komentář katolického kněze Tomáše Halíka, který před časem prohlásil, že by se za hlavu státu měla začít hledat náhrada, protože je na tom zdravotně špatně. Kněz také prohlásil, že se za prezidenta modlí. Zeman teď Halíkovi vzkázal, že lže.

Prezident Miloš Zeman strávil minulý týden čtyři dny ve střešovické nemocnici. Podle oficiálních zpráv z Hradu šlo o jakýsi rekondiční pobyt. 

Kněz Tomáš Halík, který patří k Zemanovým dlouhodobým kritikům, je ale jiného názoru. Myslí si, že Hrad něco skrývá a Zeman je na tom prý špatně.

„Pomalinku musíme mluvit o nějakém nástupci, když jeho věrný Ovčáček tak říká, že je prostě fit a strašně zdravý. Tak si říkám, že se za něj (Zemana) musím modlit, je na tom asi špatně. Nepřeji mu nic zlého. Myslím si, že by měl odejít do penze a užít si ji,“ řekl v rozhovoru pro Reflex.cz Halík.

Halík není lékař a lže

Odezva na sebe nenechala dlouho čekat. V pořadu Týden s prezidentem si Miloš Zeman vzal slovo a k Halíkovi se s chutí vyjádřil.

„Nechci nikoho urážet, ale kněz Halík oznámil, že jsem těžce nemocný. Není to žádný lékař, nikdy mě nevyšetřoval a lže. To, co zveřejní o mém zdravotním stavu nyní nemocnice, je odpovědí na tyto jeho lži,“ sdělil v pořadu televize Barrandov Zeman.

Tento čtvrtek Ústřední vojenská nemocnice v Praze informovala, že se prezident léčil a stále léčí pro poruchu výživy spočívající v úbytku a narušené funkci svalů, zejména u nohou.

Důsledkem tohoto onemocnění je podle lékařů porucha chůze i stoje, jež vyžadují oporu. Z toho důvodu je často prezident doprovázen dalšími lidmi a během projevů se opírá.

„Byla zahájena komplexní léčba zaměřená na nácvik stereotypů chůze a stoje, doplněná dalšími rehabilitačními procedurami. Rovněž proběhla aplikace intenzifikované výživy, a to i nitrožilně,“ uvedla střešovická nemocnice v oficiálním prohlášení.

Efekt léčby a rehabilitace lze očekávat v rozmezí týdnů až měsíců. Laboratorní hodnoty, včetně hladiny krevního cukru, jsou podle nemocnice v normě.

Kvůli bolavým nohám nerezignuji

Prezident Zeman ve výše zmíněném pořadu ještě označil za hyenismus, když se mezi některými novináři začala šířit zpráva, že z nemocnice vůbec neodejde.

„Když jsem nemocnici v neděli v klidu opustil, byli zklamaní,“ řekl Zeman, který vyvrátil také spekulace, že na oslavách státního svátku oznámí svou rezignaci.

„Nevidím k tomu důvod. Kvůli bolavým nohám se nerezignuje,“ sdělil prezident.

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat