Zeman zavzpomínal na útok feministky: „Neuvěřitelný jekot, bylo to směšné!“

O pořádný rozruch se v prvním kole přímé volby prezidenta postaral útok polonahé feministky ukrajinského původu na Miloše Zemana. Prezident České republiky se teď k incidentu vrátil a popsal, jak celou situaci viděl na vlastní oči.

Obrázky z „útoku na Zemana“ před několika dny pobavily celou republiku. Hlavní hvězdou je polonahá ukrajinská feministka Angelina Diashová, která je členkou hnutí Femen, a druhými aktéry pak Miloš Zeman a jeho ochranka.

Diashová se zničehonic vynořila ve volební místnosti v pražských Stodůlkách, kam si zrovna přišel dát Miloš Zeman hlas. Odhodila košili, pod kterou se na jejím hrudníku skrýval nápis „Zeman, Putinova dě*ka“. 

Mladá rebelka chtěla podle svých slov český lid varovat před znovuzvolením prezidenta. Zemanova ochranka ji bleskurychle zpacifikovala. I tak se z celého incidentu rychle stal námět pro mnoho vtipů. Jak celou akci viděl sám prezident?

„Neuvěřitelný jekot,“ popsal dvěma slovy incident prezident Zeman v pořadu Týden s prezidentem. „Bylo to spíš směšné,“ okomentoval ještě zpětně celou aféru.

Prezident Zeman také zareagoval na to, že mnoho lidí kritizovalo jeho ochranku, jejíž někteří členové nezareagovali zrovna nejhbitěji.

„Stojím za lidmi, kteří mi chtějí pomoci,“ pronesla na adresu svých ochránců hlava státu, která již příští víkend v druhém kole přímé volby střetne s Jiřím Drahošem.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:43 19. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  17
 • Haha
  9
 • Trapas
  6
 • Tvl
  5
 • Cože
  4
 • Sladký
  4
Komentáře