jít naiDNES.cz

Být stále Zeman: Rozzářeného prezidenta si z nemocnice odvedla dcera Kate

Miloš Zeman opouští střešovickou nemocnici a vypadá skvěle. | foto: ČTK

Po čtyřdenním rekondičním pobytu si prezidenta Miloše Zemana (75) vyzvedla ve střešovické nemocnici dcera Kateřina. Společně zamířili do sídla v Lánech, informoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

„Péče byla zaměřena na rekonvalescenci dlouhodobě přetěžovaného organismu. Absolvoval rehabilitační cvičení zaměřená na posílení pohybových stereotypů, byla mu aplikována intenzifikovaná výživa,“ uvedla mluvčí Ústřední vojenské nemocnice Jitka Zinke k tomu, co Miloš Zeman v průběhu čtyř dnů absolvoval.

Zemana mohli navštěvovat pouze lékaři a rodina. Deník Blesk také uvedl, že Zeman měl pro sebe k dispozici kuřárnu, ostatní pacienti museli proto chodit kouřit až na patologii.

V neděli během dopoledních hodin Zemanovi dělaly v nemocnici společnost jeho manželka a dcera Kateřina. Odpoledne pak prezident v plné síle a s „novou krví a energií do žil“ nemocnici v pražských Střešovicích opustil a novinářům, kteří na něj na místě čekali, zamával.

Nemocnice uvedla, že prezident během pobytu absolvoval jen rehabilitační cvičení. V neděli byl v dobré kondici, dodala za nemocnici Jitka Zinke. Podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka nyní Zemana čeká ve středu projev v Poslanecké sněmovně ke státnímu rozpočtu.

„Mám nárok na pár dní času. Můj ošetřující lékař Miroslav Zavoral mi nabídl, že si k nim mám na tři dny lehnout,“ okomentoval svůj pobyt v Ústřední vojenské nemocnici v Praze Zeman.

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat