Drink Vysočina a k jídlu burger Milosz: Prezident dostal hodně osobní dárek

Miloš Zeman je rád, že se mezi lidem šíří humor. Jistě za to všechno mohou novináři. | foto: Koláž Expres.cz

Prezident Miloš Zeman, který 28. září oslaví 74. narozeniny, nenechává nikoho chladným. Jedni ho adorují, jiní mu nemůžou přijít na jméno, najde se i dost těch, kteří se s jeho osobou vyrovnávají prostřednictvím humoru. Světlo světa tak spatřilo třeba speciální menu, které kombinuje oblíbené ingredience, a to nejen ty prezidentovy.

Víkendová akce s podtitulem „Miloš už NE na Hrad“ zve na víkend 28. až 30. září všechny, kterým úřadující prezident leží v žaludku, případně kvůli němu drželi protestní hladovku a teď by se zase rádi najedli.

Do známého podniku v Karlíně, který se specializuje na burgery, proto majitelé zvou na velmi vybranou krmi, která se páruje s vybraným mokem. Drink Vysočina, v němž hraje prim becherovka, máta, tonik a citronová šťáva, je vítaným aperitivem, digestivem i prostředkem k zapomnění, zvláště pokud si jich dáte víc na lačný žaludek.

Těm, co nestačí baterie narozeninových drinků, naservírují burger Milosz, který je zabijákem hladu i blbé nálady. Trhané, tažené volské kolínko, aioli, pečené vejce, slaninový chips a gouda a k tomu dubový salát a tmavá bulka, to jsou hlavní taháky limitované pochoutky.

Těžko říct, jestli si Miloš Zeman najde na degustaci čas. Vzhledem ke státnímu svátku a svým narozeninám bude mít ten víkend dost nabitý, a tak se v pražském Karlíně asi těžko ukáže. Poslat by mohl alespoň svého mluvčího Jiřího Ovčáčka, který se umí vyjádřit ke všemu. Zmíněný long drink a burger by neměl pro něj neměl být problém.

Po všech těch demižonech slivovice a jiných pálenek, kterými prezidenta nyní při návštěvách v regionech všichni častují, je nabídka karlínské restaurace vítaným osvěžením. Z těch litrů pálenek by se člověku až zatočila hlava. 

Zeman se však nechal slyšet, že po večerech nedegustuje, ale pročítá bibli, zejména pak Nový zákon...

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:20 24. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  17
 • Super
  11
 • Cože
  8
 • Tvl
  8
 • Haha
  7
 • Sladký
  7
Komentáře