Zeman se pustil do odpůrců očkování: Jste lehce dementní! Přišla smeč od Kalouska

28. února 2021
Po delší době veřejně vystoupil český prezident Miloš Zeman (76). V nedělním rozhovoru pro pořad Partie na kanále CNN Prima News promluvil například o nových vládních opatřeních, která budou platit od pondělí. Zeman se také pustil do popíračů, kteří se odmítají nechat očkovat. Na slova hlavy státu brzy zareagoval bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (60).

Miloš Zeman se dlouhodobě netají tím, že podporuje vládu Andreje Babiše ve zpřísňování opatření. Zavření škol schvaluje, zavírání firem a fabrik vidí kvůli ekonomickým dopadům až jako krajní možnost, ale tomuto kroku by se prezident nebránil.

„Uzavření průmyslu je riskantní, i když ani tomu bych se nebránil. V nejhorším případě můžeme sáhnout k tomuto lockdownu. Zkusme ale nejdříve aplikovat jiná opatření, pokud to nezabere, pak po tom sáhněme. Nyní je důležité, aby zaměstnanci nosili roušky a byli testovaní. Musíme dát lidem naději, ale reálnou, ne fiktivní,“ upozornil Zeman.

Zatímco nedávno Zemana doběla vytáčeli ti, kteří odmítají nosit roušky, teď se prezident ostře navezl do odpůrců vakcíny.

„Podobně jako jsem kdysi vyzval k nošení roušek, jsem pak vyzval k očkování. A podle mého odhadu nejpozději v září tohoto roku by mohla být proočkována velká většina populace, v podstatě všichni ti, kdo to chtějí. A já věřím, že ta lehce dementní skupina, která to nechce, změní svůj názor. A v tomto okamžiku pandemie skončí. A to je můj optimismus,“ pravil prezident Zeman.

Moderátorka pořadu Terezie Tománková se poté prezidenta zeptala, zdali svůj výrok o dementní skupině lidí myslí vážně.

„Řekl jsem lehce dementní, citujte mě přesně. Ale ano, obávám se, že ať už z jakýchkoli důvodů. Jedna zpěvačka dokonce říkala, že Bill Gates nás chce očipovat, a proto očkování odmítá. Tak uznejte sama, že toto je dost dementní názor,“ reagoval Zeman, který si tak znovu rýpl do zpěvačky Ilony Csákové.

Ostrá slova českého prezidenta nezůstala dlouho bez odezvy. Na jeho rozhovor pro CNN Prima News zareagoval matador české politiky Miroslav Kalousek.

„Nesouhlasím s odpírači očkování, ale takhle bych je nikdy neoznačil. Už jenom proto, že demence se zjevně nevyhýbá ani těm, kteří už očkováni byli,“ napsal na Facebooku Kalousek.

Prezident Zeman byl poprvé očkován 20. ledna, druhou vakcínu dostal v polovině února.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:09 pondělí 28. června 2021. Anketa je uzavřena.

  • 100
  • 62
  • 40
  • 13
  • 8
  • 7
Komentáře