Zeman se obul do Romů a sní o domku: Pořídí si Hůlkovu „plechovku“?

Miloš Zeman promluvil o Romech, zejména pak o těch, kterým se nechce pracovat. Do budoucna pak plánuje odstěhovat se za Prahu do přízemního domku, | foto: Koláž Expres.cz

Prezident Miloš Zeman (73) se při návštěvě Olomouckého kraje pustil do Romů, kteří dlouhá léta nepracují. V Kojetíně, kde místní v anketě jako největší problém uvedli stěhování nepřizpůsobivých, sklidil bouřlivý potlesk. Koho by si on sám přál za sousedy, to už nesdělil. Nedávno se přitom svěřil se svým plánem pořídit si bungalov v Mnichovicích u Prahy.

„Rozhodně nejsem přítelem komunismu, ale za komunismu Romové museli pracovat. Většinou pracovali jako kopáči, a když odmítli pracovat, byli označeni za osobu práce se štítící a šli do vězení,“ vysvětlovala hlava státu v rámci návštěvy v Olomouckém kraji.

Jeho slova podle serveru Seznam Zprávy souvisela s anketou, kterou si nechala vypracovat kojetínská radnice. Vyplynulo z ní, že místním vadí hlavně stěhování Romů do jejich obce. To byla voda, co voda, hotová přílivová vlna na Zemanův mlýn.

Za minulého režimu by se něco takového podle něj nestalo. „Za komunismu byl systém, že romské pracovní čety vedli opět Romové, kteří měli přirozenou autoritu. Když v jejich týmu někdo nepracoval, tak ho zfackovali. Je to velmi humánní metoda a zpravidla se osvědčuje,“ dodal prezident.

Odvážná slova, která ale v případě prezidenta už tolik nepřekvapí. Významná část společnosti dá jistě prezidentovi za pravdu. Naproti tomu se ozvou i ti, kterým taková tvrzení od hlavy státu přijdou přes čáru.

Jeho slova tak kritizoval například kandidát na senátora Jiří Drahoš. „Rozhodně nejsem přítelem komunismu, ale... je věta, kterou vážně nechcete slyšet od hlavy státu třicet let po revoluci. A zmínka o prospěšnosti fyzického násilí byla snad pouze jedním z řady jeho nepovedených bonmotů,“ nešetřil Zemana muž, který se o prezidentský post také ucházel.

Prezident v nedávné době nepromlouval jen o sociálně exponovaných tématech, která hýbou společností. Zamýšlel se i nad chvílí, kdy opustí politiku. „Přemítám, že v tomto městečku si koupím bungalov. Na vilu nemám, ale mám celoživotní úspory,“ uvedl prezident s tím, že ve svém bungalovu chce hlavně houpací křeslo a jednu místnost s knihami.

S pořízením domku by mu případně mohl poradit i jeho věrný přítel, zpěvák Dan Hůlka. Ten sice se stavbou nového domu v Jevanech stále otálí, provizorní bydlení v mobilheimu mu ale, zdá se, zatím vyhovuje. A vejde se tam i s přítelkyní a dcerkou!

Mnichovičtí si mnou ruce, jejich pozemky a nemovitosti s prominentním sousedem získají na hodnotě. Naproti tomu zájemci o pozemky v této lokalitě budou muset sáhnout hlouběji do kapsy, Mnichovice tak mají šanci se stát prominentním sídlem nedaleko metropole, podobně jako již zmíněné Jevany nebo Průhonice.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:52 25. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  67
 • Haha
  13
 • Trapas
  13
 • Tvl
  13
 • Cože
  12
 • Sladký
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat