Sobota 22. února 2020, svátek má Petr
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Konec přátelství? Vztah Soukupa a Zemana je na bodu mrazu. Mediální magnát zmateně argumentuje

  Miloš Zeman v minulosti označil Jaromíra Soukupa za svého přítele. Nyní se však zdá, že jejich přátelství prochází krizí. | foto: Facebook/@Jaromír Soukup

  Pořad Týden s prezidentem moderoval Jaromír Soukup téměř tři roky a z nabídky televize Barrandov patřil k nejoblíbenějším. Jenže tomu už je zřejmě konec. Vztah Soukupa a Miloše Zemana je na bodu mrazu. Prezident se měl nechat slyšet, že ho už pořad příliš nebaví a Soukup naopak kontroval několika ostrými poznámkami na prezidentovu adresu. Miloši Zemanovi se podle něj bude v učebnicích věnovat sotva pár vět.

  Zdálo se, že ti dva jsou velcí přátelé.

  Když Miloš Zeman slavil své znovuzvolení v hotelovém salonku, pozval Jaromíra Soukupa na vítězné pódium mezi své nejbližší spolupracovníky a označil ho za svého přítele. Když televizní magnát slavil padesátku, Zeman mu připíjel na další čtyři roky společných televizních debat a dal Soukupovi tradiční dárek: hodinky.

  Jenže teď už prý jeho kalich trpělivosti přetekl a Zemanovi nechce nadále dávat prostor v televizi, kterou vlastní.

  Zlomové mělo být vyjádření Miloše Zemana v kauze Heleny Válkové a její spolupráce s Josefem Urválkem. Soukup přitom názory měnil každý den a fanouškům tak jeho vyjádření nedávají moc smysl.

  „Miloš Zeman se vyjádřil, že Urválek byl zrůda a Válkovou nominovat nebude. Tak hurá. Debat o tom, jestli Válková patří do správy svobodného státu, se účastnit nebudu. Svoboda je jedna kategorie a Urválek jiná. Nabídneme tedy KPR (Kancelář prezidenta republiky, pozn. red.) další natáčení Týdne s prezidentem. Schválně, co odpoví,“ napsal na svůj Twitter Soukup.

  Odpověď hradní kanceláře sice není veřejně známá, ale jaká asi byla reakce Miloše Zemana, když následující den Soukup zcela obrátil a najednou neměl o prezidenta zájem.

  „Každý má své limity. A mým je, že odmítám dávat prostor lidem, kteří hájí vrahy. Urválek je stejný vrah jako Eichmann. A pokud v tom nejsme s hlavou státu zajedno, nevím, zda jsme schopni najít v něčem jiném společnou řeč,“ překvapil Soukup svým vyjádřením, jímž měl zřejmě definitivně zavřít hlavě státu přístup do jeho televize.

  Jenže se spíše zdá, že tím, kdo rozdával kopačky v tomto vztahu, byl Zeman.

  Hrad nadále počítá s tím, že se bude prezident pravidelně prezentovat v nějakém médiu. Více podrobností však zatím neznáme.

  „V těchto dnech vzniká inovovaný a zajímavý plán pravidelných mediálních aktivit pana prezidenta, který bude obsahovat osvědčené, ale i nové rozhovory,“ vyjádřil se mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

  Že jsou rozbroje mezi hlavou státu a miliardářem napjaté, potvrzuje také text, kde Soukup porovnával vliv Havla a Zemana na české dějiny.

  „Hlavní téma: Prezident Václav Havel, který bude mít v učebnicích historie už navždy zajištěno čestné místo,“ stálo na titulce časopisu Týden, který Soukup vlastní.

  „Václav Havel se zařadí vedle Karla IV., Jiřího z Poděbrad, J. A. Komenského či T. G. Masaryka. Éru Václava Klause či Miloše Zemana ale školní dějepis zřejmě odbude jen pár větami,“ doplnil Jaromír Soukup velmi pichlavou poznámku na adresu současného prezidenta.

  Jaromír Soukup v „sitcomu“ Premiér

  Jaromír Soukup v „sitcomu“ Premiér

  Aktuálně se zdá, že se ve čtvrtek diváci po delší pauze pořadu Týden s prezidentem dočkají. Zda to bude definitivně poslední vysílání, zatím není potvrzeno, každopádně vzhledem k dění v posledních dnech a týdnech je možné očekávat hodně zajímavý rozhovor.

  Fotogalerie

  Premium

  Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

  Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

  Premium

  Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

  Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

  Premium

  Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

  Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 22. února 2020, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz