Dagmar Havlová přišla bez úsměvu, Zemanův projev ji viditelně nudil

Jedním z významných čestných hostů, kteří byli na ceremoniál spojený s druhou inaugurací Miloše Zemana pozváni, byla i vdova po prvním porevolučním prezidentovi Dagmar Havlová. Jenže to vypadalo, že se oblíbená herečka nedokázala přetvařovat a společnost ve Vladislavském sále jí nebyla příliš po chuti.

Dagmar Havlové bylo přiděleno jedno z předních míst v první řadě. Protokolář manželku po prezidentovi posadil do společnosti manželů Livie a Václava Klausových, manželky předsedy vlády Moniky Babišové a předsedy Nejvyššího ústavního soudu Pavla Rychetského.

Již když přicházela Havlová v doprovodu Rychetského do Vladislavského sálu, působila vážně, dramaticky a na její tváři byste její charakteristický úsměv hledali marně.

Ostatní hosty v sále jako by vůbec nevnímala. Emocionálně chladný projev by mohl napovídat, že z druhého zvolení Miloše Zemana nijak zvlášť nadšená není, stejně jako ze společnosti Klausových.

Při Zemanově projevu se evidentně nenudila jen Dáša Havlová, ale i Klausovi.

Při Zemanově projevu se evidentně nenudila jen Dáša Havlová, ale i Klausovi.

Po celou dobu ceremoniálu se tvářila až netečně a nezávislý pozorovatel by mohl usoudit, že je bývalá první dáma otrávená, pozvání přijala jen ze slušnosti a těší se, až to bude mít za sebou. Jediné vybočení z oné nepřístupné strnulosti bylo pozdravení se s Monikou Babišovou a úsměv během jedné výměny zdvořilostí s Livií Klausovou.

Podobně na tom byl i Havlovi blízký Pavel Rychetský, který jen rezignovaně potřásl hlavou, když ho Zeman ostentativně vynechal ze seznamu jmenovaných osob při úvodním pozdravu.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:15 6. července 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  78
 • Super
  51
 • Tvl
  21
 • Haha
  20
 • Cože
  14
 • Sladký
  11
Komentáře

Mohlo by vás zajímat