Švihák týdne: „Lumpenkavárna“ se vysmívá Zemanovi za fotku v trenkách u rybníka

2. července 2018
Prázdninovou pohodu prezidenta republiky zachytili fotografové právě ve chvíli, kdy se Miloš Zeman procházel v doprovodu ochranky na břehu Veselského rybníka v Novém Veselí na Žďársku. Jako každoročně se hlava státu uchýlila trávit dovolenou na Vysočině, i když letos zdravotní důvody nedovolily tradiční plavební rituál. Zato zaujala odvážná módní kombinace.

Že jsou Češi smějící se bestie, to věděl již zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich, jehož samotného o něco později po tomto pravdivém výroku smích navždy přešel. Nekorektní humor až za hranicí dobrého vkusu se stále těší oblibě a prezident Miloš Zeman s ním má též bohaté zkušenosti.

Aktuálně zavdal posměváčkům důvod k výsměchu snímek z prezidentovy rekreace, když se vydal k oblíbenému rybníku, v jehož vodách se v předchozích letech plavil na nafukovacím člunu Challenger. Ale protože má prezident stále větší problémy s pohybem, protentokrát se zatím k plavbě neodhodlal.

Přesto fotografie zavdaly důvod k lidové tvořivosti posměváčkům, kteří kombinaci sepraného límečkového trika, šviháckých kostkovaných surfařských bermud a vysoko vytažených ponožek v originální obuvi, nemohli přejít bez poznámek.

„On takhle vyráží celkem často,“ píše autor této koláže.

Přítomný doprovod bodyguardů prý působí jako sociální služba pro nemohoucího seniora. Některé fotky by měly být kvůli zachování duševního zdraví národa raději na věky věků spáleny jako ty trenky,“ píše jeden ze stovek z komentujících a patří mezi ty mírnější.

„Na to, že je prezident, tak oblečený je jako houmlesák. Ale je věčně opilý, tak je mu to fuk,“ píše se v dalším z podobně vyznívajících příspěvků. „Tohle nás vážně reprezentuje? No potěš koště, kdo ho obléká? Asi Ovčáček...“

Najdou se ale také hlasy, které prezidentovu image hájí. A jsou to především ženy. „Mně se oblečení pana prezidenta líbí. Na nic si nehraje. Když nás má reprezentovat, tak je vždy vkusně a dobře oblečen. Když má volno, tak nosí to, co my, obyčejní lidé,“ chválí jedna paní.

Miloš Zeman se stal terčem výsměchu na sociálních sítích.

„To nejsou ponožky, až budete mít bolavé nohy v sedmdesáti letech, tak se bez zdravotních podkolenek neobejdete,“ zastává se další.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:56 úterý 30. října 2018. Anketa je uzavřena.

  • 92
  • 85
  • 39
  • 25
  • 15
  • 12
Komentáře