Aktivistka domluvila Afghánci (20) brigádu u otce (†85). Ve spánku ho podřízl

19. listopadu 2018
Německem otřásla další vražda, které se dopustil žadatel o azyl afghánského původu. Dvacetiletý mladík chladnokrevně podřízl spícího pětaosmdesátiletého důchodce, u něhož čas od času pracoval. Paradoxem je, že Afghánce na občasnou pomoc v domě seniora dohodila dcera oběti, která se angažuje v pomoci migrantům.

Kriminalita v Německu nebezpečně stoupá, policie podle statistik eviduje značně zvýšený počet útoků, které páchají mladí migranti z muslimských zemí, nejčastěji nožem. K dalšímu takovému činu došlo v městečku Wittenburg.

Rukou teprve dvacetiletého Afghánce, kterému byl v Německu zamítnut azyl a v lednu měl být vyhoštěn, zemřel pětaosmdesátiletý důchodce Dietrich P. Jak informoval server týdeníku Focus, šlo o chladnokrevnou vraždu – migrant své oběti ve spánku podřízl hrdlo.

Následně vrah ukradl auto zavražděného muže, a přestože nejprve naboural a následně musel prorazit živý plot, nakonec z místa činu uprchl.

Na útěku ovšem Afghánec nevydržel dlouho, policisté ho zadrželi ještě na dálnici. K okamžitému dopadení přispěla hlavně domácí chůvička, nainstalovaná v ložnici penzisty, která celou vraždu nahrála. Ze záznamu totiž bylo ihned jasné, že vraždu spáchal mladík, který se s obětí znal.

Dvacetiletý běženec v domě Dietricha P. příležitostně pracoval, pomáhal mu s údržbou domácnosti a zahrady. Například srpnu v jeho domě strávil celý týden.

Paradoxem je, že právě příležitostnou brigádu u pětaosmdesátiletého muže migrantovi dohodila dcera oběti. Jak informuje Focus, výrazně se totiž angažuje v pomoci uprchlíkům v Sasku.

Jaký motiv Afghánec k vraždě měl, to policie teprve prověřuje. Náboženské důvody ovšem předem vyloučila.

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:26 19. března 2019. Anketa je uzavřena.

  • 44
  • 21
  • 16
  • 15
  • 14
  • 11
Komentáře