jít naiDNES.cz

Policie v Brně zadržela skupinu osmi migrantů. Jde o třetí případ za jeden týden!

Policisté vyšetřují dvojnásobnou vraždu na Písecku. (ilustrační foto). | foto: Profimedia.cz

Policie na letišti v Brně zadržela osm cizinců, kteří se prokázali padělaným dokladem. Jak vyšlo najevo, jde s velkou pravděpodobností o migranty z Blízkého východu. Oni sami se označili za Syřany, ve skutečnosti ale budou minimálně někteří z nich iráckého původu. V tomto týdnu jde už o třetí případ zadržení cizinců na území Česka.

Osm podezřelých cizinců zadržela cizinecká policie na letišti v Brně, kam přicestovali z řeckého ostrova Kos. Všichni se prokázali padělanými doklady a následně se označili za občany Sýrie. Šlo o šest mužů a dvě ženy, z nichž jedna je těhotná.

„Všichni měli padělané osobní doklady, respektive tři z nich jeli na pravé občanské průkazy státu Evropské unie, ale takzvaně na podobu, to znamená, že držiteli byl někdo jiný,“ uvedla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

Již teď je ale jasné, že všichni ze Sýrie nejsou. Minimálně u dvou cizinců totiž policie našla i pravé doklady a ty ukazují, že ve skutečnosti pocházejí z Iráku.

Cizinci byli policií zadrženi a během dneška se rozhodne, zda budou obviněni z trestného činu padělání dokladů. Všichni také mohou požádat o azyl.

Za poslední týden jde již o třetí případ, kdy byli na území Česka zadrženi ilegální migranti. V úterý celníci ve Valašském Meziříčí odhalili na korbě nákladního vozidla dvojici Pákistánců. Ti však podle vlastních slov měli namířeno do Francie a naší zemí jen projížděli.

Minulý čtvrtek zase jiný řidič kamionu upozornil policii na podivné zvuky v nákladním prostoru svého auta. Při prohlídce v Mikulově v něm pak byli objeveni čtyři muži. Ti o sobě tvrdili, že jsou z Afghánistánu.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:42 25. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  25
 • Cože
  12
 • Tvl
  10
 • Super
  9
 • Sladký
  7
 • Haha
  5
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat