jít naiDNES.cz

Arabsky mluvícího muže upozornil Francouz na předpisy. Probodl mu za to krk

Arabsky hovořící muž chladnokrevně zavraždil cestujícího autobusu, který ho upozornil na zákaz přepravy kol. (Ilustrační foto) | foto: Profimedia.cz

Francouzský list Le Parisien informoval o chladnokrevné vraždě, která se odehrála v autobusu nedaleko Paříže. Dopustil se jí arabsky mluvící muž, jehož jeden z cestujících napomenul, že v prostředcích hromadné dopravy není povoleno cestovat s kolem. Jeho reakce byla brutální a nepochopitelná – vytáhl nůž a padesátiletého muže bodl do krku.

Zprvu naprosto banální incident se odehrál na autobusové zastávce ve čtvrti Clignancourt na severu Paříže. 

Ve středu ráno chtěl do autobusu nastoupit muž, zřejmě arabského původu, který s sebou vedl kolo. Jenže přepravovat se autobusem společně s bicyklem je ve Francii – stejně jako třeba u nás – podle předpisů zakázáno. 

Na to ho tedy upozornil jeden z cestujících, padesátiletý muž z Val-de-Marne. To však dělat neměl.

Podle svědků se totiž cyklista rozzuřil a vyzval ho, aby s ním mluvil arabsky. Cestující se ale agresora zalekl a požádal ho, aby ho nechal být. Ten se ovšem za pouhé napomenutí rozhodl krutě pomstít – vytáhl nůž a probodl mu krk.

Padesátiletému muži přitom cizinec prořízl tepnu. Hned poté odhodil kolo a dal se na útěk. Samotná oběť se podle svědků snažila útočníka pronásledovat, jenže po pár krocích se zhroutila na zem. Záchranáři nestihli na místo dorazit včas, muže objevili již mrtvého a podle listu Le Parisien ležícího v kaluži krve.

Policie nyní po útočníkovi pátrá. Pomoci by jí měly i záznamy z kamer na místě vraždy. Útoky nožem ze strany cizinců nejsou za poslední dobu nijak výjimečným jevem, například v Německu kvůli nim zavedli i speciální statistiku. 

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:46 pátek 7. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  86
 • Cože
  9
 • Sladký
  9
 • Super
  8
 • Haha
  8
 • Trapas
  7
Komentáře