jít naiDNES.cz

Zuřivý Nigerijec (19) ničil auta před azylovým centrem. Napáchal škody za milion a čtvrt

Každý dává svojí frustraci průchod jinak. Například devatenáctiletý migrant z Nigérie se před budovou azylového centra v bavorském Donauwörthu rozhodl vzít do rukou obří poleno a jedno po druhém si vzal do parády auta stojící na parkovišti, některá z nich na pohled drahá. Škoda byla vyčíslena na více než milion a čtvrt korun. „Chlapec se chtěl vrátit do Nigérie, ale byl mu odepřen odchod, takže byl rozrušený,“ řekl jeden ze šéfů zařízení.

Nebylo mu vyhověno, tak se rozhodl mstít. Německá média zveřejnila šokující video, v němž devatenáctiletý migrant z Nigérie zuřivě skáče mezi auty a ničí je obřím polenem. 

Stalo se tak před budovou azylového centra v bavorském městě Donauwörth, policie pravost nahrávek potvrdila.

Mladík si s auty, která pravděpodobně patřila zaměstnancům zařízení, nebral servítky. Do parády si vzal třeba i luxusní mercedes, u stříbrného audi dokonce vyskočil na kapotu a jako smyslů zbavený rozbil přední sklo. 

Celkové škody byly vyčísleny na 50 tisíc eur, což je v přepočtu více než milion a čtvrt korun.

Nigerijec se vyřádil na autech před německým azylovým centrem.

Chodil od auta k autu...

Azylové centrum, před kterým migrant řádil, se nachází v budově bývalých kasáren. Aktuálně se v něm nachází 750 žadatelů o azyl z Nigérie a Turecka. Místní obyvatelé si už dříve stěžovali na nepřístojné chování migrantů zejména v oblasti autobusového nádraží, kde prý popíjejí a obtěžují ženy.

Nigerijec se vyřádil na autech před německým azylovým centrem.

Na audi si dokonce vyskočil.

„Pachatel je bývalým obyvatelem našeho zařízení, na pozemku se ale nacházel nelegálně, protože se už přestěhoval do jiného zařízení,“ řekla Bildu ředitelka centra Alexandra Reinhardt. Nigerijec zřejmě přelezl plot, takže se vyhnul kontrolnímu stanovišti.

Nigerijec se vyřádil na autech před německým azylovým centrem.

Nigerijec se vyřádil na autech před německým azylovým centrem.

Ačkoliv mladík na záběrech působí jako nebezpečný agresor, jeden z šéfů azylového centra Malteser Sybille Jakob, který se o uprchlíky v zařízení stará od roku 2015, se ho zastává.

„Myslím, že to byl čin ze zoufalství. Ten chlapec se chce vrátit do Nigérie, ale byl mu odepřen odchod, takže byl určitě naštvaný a rozrušený,“ prohlásil.

Podle informací Bildu je muž aktuálně v péči psychiatrů v okresní nemocnici v Donauwörthu.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat