Dívku (13) znásilnil čerstvě propuštěný Afghánec, byl pod dohledem úřadů

Znásilnění migranty je v Německu častý problém, úřady své občany ochránit nedokáží. | foto: koláž Expres

Stotisícové město Esslingen ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko žije dalším z řady násilných sexuálních deliktů způsobených bezhlavou migrační politikou německých úřadů.

Na vině je osmnáctiletý migrant z Afghánistánu, právě Afghánci patří vedle Somálců k národnostem, které mají s kriminalitou tohoto druhu největší problémy.

Sotva zletilý žadatel o azyl se s dívkou seznámil náhodně jen krátce předtím, co ji pozval k sobě domů. Třináctiletá školačka se nechala nalákat, ale když se zavřely dveře, chování cizince se změnilo a začal ji nutit k pohlavnímu styku.

Přestože sex opakovaně odmítala, Afghánec si násilím prosadil svou a dívka tak přišla nedobrovolně o panenství.

Svůj zážitek oznámila na policii až za dva dny poté, co násilníka náhodně opět potkala v centru města a on jí vyhrožoval. Na základě toho sexuálního delikventa policie zatkla u něho doma a umístila do vazby ve Stuttgartu. Ten obvinění odmítl s tím, že s ním děvče mělo sex dobrovolně.

Na celém případu je skandální fakt, že muž byl teprve před koncem roku propuštěn z vězení, kde si odpykával nepodmíněný trest za pokus o znásilnění. Nad Afgháncem poté měla dohlížet probační služba. Jak se ukázalo, tak zcela neúčinně.

Navíc ani opakovaná trestná činnost tohoto druhu nezajistí násilníkovi deportaci zpět do Afghánistánu. To je automatické pouze v případech, kdy je zločinec odsouzený na více než tři roky.

O budoucnosti tohoto násilníka tak ještě rozhodnou úřady.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:00 8. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  34
 • Super
  18
 • Haha
  13
 • Trapas
  12
 • Sladký
  12
 • Cože
  11
Komentáře