Neděle 29. března 2020, svátek má Taťána
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Soud začal řešit případ, v němž figuruje manažer Tenzer, co se stýkal s Krausovou

  Soud začal řešit případ, ve kterém figuruje manažer Tenzer, co se stýkal s Krausovou. | foto: Koláž Expresu

  Obvodní soud pro Prahu 1 ve středu vyslechl svědky v kauze bývalého zástupce starosty Michala Valenty. Ten je obžalován z toho, že údajně využil informací radnice, aby pomohl firmě JCDecaux získat pronájem reklamních ploch v metru. V kauze figuruje také manažer Tomáš Tenzer, s nímž stýkala pirátka Michaela Krausová. Tenzerovi s Valentou hrozí za sjednání výhody při veřejné zakázce až osmiletý trest vězení.

  Státní zástupce obvinil Michala Valentu a Tomáše Tenzera z toho, že spolupracovali při pronájmu čtyř reklamních ploch ve vestibulu stanice metra Staroměstská, které od městské části získala firma JCDecaux. 

  Podle státního zástupce měl Valenta na základě svých kontaktů na radnici firmu zvýhodnit a dostat za to 200 tisíc korun, které vykázal jako peníze za poradenskou činnost.

  V té době byl Valenta členem majetkové komise městské části. 

  Při výslechu svědků ředitel JCDecaux Pavel Slabý odmítl, že by Valentovi dával peníze za zajištění zakázky. Slabý uvedl, že firma s Valentou spolupracuje na základě dohody o spolupráci na dobu neurčitou od srpna 2016 s fixní měsíční odměnou 40 tisíc korun.

  Fakt, že byl Valenta politicky angažovaný, šéf JCDecaux podle svých slov za problém nepovažoval. 

  Druhý obžalovaný, Tomáš Tenzer, se v poslední době objevil v médiích také v souvislosti se schůzkami, které měl technický ředitel JCDecaux s pirátskou zastupitelkou Michaelou Krausovou. 

  Tomáš Tenzer

  Krausová uvedla, že se schůzky byly osobního rázu a poté, co se dozvěděla, že je Tenzer trestně stíhán, veškerý kontakt přerušila.

  Její partner a zároveň místopředseda Pirátů Jakub Michálek ale uvedl, že se Krausová s Tenzerem stýkala ještě v květnu.

  Krausová poté rezignovala na post předsedkyně zastupitelského klubu Pirátů a nahradil ji Viktor Mahrik. Ten se s Tenzerem loni také minimálně dvakrát sešel.

  Fotogalerie

  Premium

  Většině stačí kapky na kašel a vitaminy, říká primář, který vyléčil koronavirus

  V Česku se vyléčili první čtyři pacienti z onemocnění COVID–19. Tři se léčili na infekčním oddělení ústecké Masarykovy...

  Premium

  Kvůli ‚maláčovské revoluci‘ nemáme finanční rezervy, míní exprezident Klaus

  Česko v karanténě, omezený pohyb lidí, zavřené školy, obchody nebo hotely. A z toho plynoucí kolapsy podniků i celých...

  Premium

  Chtěli jsme devět dětí, ale pět nám stačí, říká vítězka Peče celá země

  Vyhrála televizní soutěž Peče celá země. Tvrdí, že nerada soutěží, ale trumfla by kdekoho z nás. Jako máma tří dětí si...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 29. března 2020, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

  jít naiDNES.cz