jít naiDNES.cz

Soud začal řešit případ, v němž figuruje manažer Tenzer, co se stýkal s Krausovou

Soud začal řešit případ, ve kterém figuruje manažer Tenzer, co se stýkal s Krausovou. | foto: Koláž Expresu

Obvodní soud pro Prahu 1 ve středu vyslechl svědky v kauze bývalého zástupce starosty Michala Valenty. Ten je obžalován z toho, že údajně využil informací radnice, aby pomohl firmě JCDecaux získat pronájem reklamních ploch v metru. V kauze figuruje také manažer Tomáš Tenzer, s nímž stýkala pirátka Michaela Krausová. Tenzerovi s Valentou hrozí za sjednání výhody při veřejné zakázce až osmiletý trest vězení.

Státní zástupce obvinil Michala Valentu a Tomáše Tenzera z toho, že spolupracovali při pronájmu čtyř reklamních ploch ve vestibulu stanice metra Staroměstská, které od městské části získala firma JCDecaux. 

Podle státního zástupce měl Valenta na základě svých kontaktů na radnici firmu zvýhodnit a dostat za to 200 tisíc korun, které vykázal jako peníze za poradenskou činnost.

V té době byl Valenta členem majetkové komise městské části. 

Při výslechu svědků ředitel JCDecaux Pavel Slabý odmítl, že by Valentovi dával peníze za zajištění zakázky. Slabý uvedl, že firma s Valentou spolupracuje na základě dohody o spolupráci na dobu neurčitou od srpna 2016 s fixní měsíční odměnou 40 tisíc korun.

Fakt, že byl Valenta politicky angažovaný, šéf JCDecaux podle svých slov za problém nepovažoval. 

Druhý obžalovaný, Tomáš Tenzer, se v poslední době objevil v médiích také v souvislosti se schůzkami, které měl technický ředitel JCDecaux s pirátskou zastupitelkou Michaelou Krausovou. 

Tomáš Tenzer

Krausová uvedla, že se schůzky byly osobního rázu a poté, co se dozvěděla, že je Tenzer trestně stíhán, veškerý kontakt přerušila.

Její partner a zároveň místopředseda Pirátů Jakub Michálek ale uvedl, že se Krausová s Tenzerem stýkala ještě v květnu.

Krausová poté rezignovala na post předsedkyně zastupitelského klubu Pirátů a nahradil ji Viktor Mahrik. Ten se s Tenzerem loni také minimálně dvakrát sešel.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře