jít naiDNES.cz

Michal Horáček otočil: „Nechci tu mešity, migranti k nám nechtějí,“ říká

Michal Horáček je proti kvótám stanovujícím přijetí uprchlíků do Evropské unie. | foto: koláž Expres

Myslíte, že je Michal Horáček reprezentantem takzvaných sluníčkářů nebo by mu v českých luzích a hájích nevadila sem tam nějaká ta mešita? Na řadu aktuálních témat promluvil při setkání s občany ve Frýdku-Místku a možná se budete divit, co všechno v odpovědích na dotazy občanů řekl.

Cítí se tedy prezidentský kandidát Michal Horáček sluníčkářem nebo vítačem migrantů? Na to přišla pro někoho možná překvapivá odpověď.

„Za prvé nevím, co to je sluníčkář, ale určitě nechci stavět v Česku mešity. Uvědomuji si ohromný rozdíl mezi naší kulturou a kulturou islámských uprchlíků,“ řekl Horáček podle Parlamentních listů.

Jestliže se v Německu stále silněji ozývá požadavek, aby se pokračující příval uprchlíků do Evropy rozmělňoval ve všech zemích Evropské unie, nesetkává se to u skladatele a textaře s velkým pochopením:

„Jsem také zásadně proti kvótám, protože migranti z islámských zemí nechtějí k nám do Humpolce, ale do německého Hamburku.“

Horáček stejně tak nesouhlasí s názorem, že by naše obyvatelstvo bylo proti cizineckému živlu apriori odmítavé a dokazuje to i na příkladech z historie.

„Odmítám tvrzení, že Češi jsou xenofobové. Za první republiky jsme přijali tisíce utečenců z bolševického Ruska i z fašistického Německa. Po válce, v 50. letech, zas 18 tisíc Řeků a nedávno také tisíce Jugoslávců včetně Bosňáků islámského vyznání. Jsme jen hodně opatrní na to, koho si do republiky pustíme,“ říká ke žhavému evropskému tématu Michal Horáček.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 7:50 10. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  49
 • Super
  26
 • Haha
  20
 • Tvl
  15
 • Cože
  13
 • Sladký
  8
Komentáře

Mohlo by vás zajímat