Vojačka Míša (†27), která zemřela v Egyptě: Skvělá holka a nadaná atletka, vzpomínají kamarádi

13. listopadu 2020
Skvělá holka plná energie a velmi nadaná sportovkyně. Tak přátelé popisují tragicky zesnulou rotmistryni Michaelu Tichou, která nepřežila nehodu vrtulníku mírových sil na egyptském Sinajském poloostrově. Stala se tak první českou vojačkou, která zemřela na zahraniční misi. Sociální sítě jsou teď zaplaveny dojemnými příběhy kamarádů, kteří na věčně usměvavou a cílevědomou Míšu vzpomínají jen v tom nejlepším.

Vrtulník Sikorsky UH-60 Black Hawk se podle prvotních zpráv zřítil kvůli technické závadě. Česká armáda uvedla, že se jednalo o zásobovací let mnohonárodnostní pozorovatelské mise.

„Ztratili jsme jednoho z nás, rotmistryni Michaelu Tichou. Je mi to moc líto. Na některé věci se nedá nikdy připravit. Upřímnou soustrast rodině,“ informoval skrze Twitter Armády ČR náčelník generálního štábu Aleš Opata.

Celkem na místě zemřelo sedm osob, jeden Američan je v kritickém stavu a bojuje o život.

Na sociálních sítích mezitím přátelé ve velkém vzpomínají na českou vojačku Michaelu Tichou, již si všichni pamatují jako usměvavou, ambiciózní a energickou mladou dámu, která byla také nadanou sportovkyní.

„Nebyla to jen vojanda, ale účastnila se i hasičských závodů TFA. Například v roce 2016 obsadila v kategorii ženy na mistrovství Evropy v Polsku 3. místo! Čest její památce,“ píše na Facebooku jistý Pavel Kouřík, který se živí jako hasič.

„Když se řekne TFA nebo Spartan Race, vzpomenu si na tebe,“ přidává se jistá kamarádka Iveta.

Michaela Tichá byla i úspěšnou sportovkyní.

Že byla Michaela sportovkyní tělem i duší, potvrzují fotografie, které sdílela na svém profilu na sociální síti. Soudě podle snímků, moc ráda běhala a cvičila a při běhu jí dělal společnost její pes.

„Míša byla člověk s nádhernou duší a dokázala svým přístupem k životu rozdávat neskutečnou sílu a radost,“ vzpomíná na českou vojačku její kamarád Milan. 

„Byla jsi a navždy zůstaneš tím nejlaskavějším a nejmilejším človíčkem, kterého jsem za svůj život poznala. Byla to čest tě poznat a sedět s tebou v lavici. Budeš mi moc a moc chybět. Dávej tam shora na nás pozor, kočko,“ vzkázala Míše do nebe pravděpodobně spolužačka Lucie.

Michaela Tichá často pomáhala hasičům.

V dobrém na Míšu vzpomínají také členové hasičských sborů, jimž mladá Češka pomáhala.

„Vždy jsi měla a máš naše přátelství a respekt. Navždy zůstaneš v našich myslích. Upřímnou soustrast rodině a přátelům,“ vzkázal písnický hasič Pavel.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:36 sobota 13. března 2021. Anketa je uzavřena.

  • 36
  • 34
  • 29
  • 28
  • 25
  • 20
Komentáře