jít naiDNES.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová nepřesvědčila ani Helenu Válkovou, ani diváky Událostí, komentářů. | foto: Reprofoto ČT

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout 50 syrských sirotků, má z ostudy kabát. Do kterého by se mohla obléknout spolu se svým synem Janem Šojdrem. Zatímco ona lže o syrských sirotcích, kteří sirotky asi ani nejsou, její potomek před lety ožebračil řadu lidí šmejdskými praktikami a půjčkami, které zaváněly lichvou.

Těžko říct, kde se stala chyba. Syn europoslankyně Michaely Šojdrové křesťanskými hodnotami dost pohrdá. Před pár lety o něm v pořadu Očima Josefa Klímy byla odvysílaná reportáž, z níž Jan Šojdr nevyšel zrovna dobře.

Půjčování peněz na vysoký úrok, exekuce, smutné osudy zoufalých lidí a napakovaná peněženka bezskrupulózního mladíka, který nabyl dojmu, že mu patří celý svět, pardon, celá Kroměříž. „Závadnou“ firmu Evropská kreditní SE sice přepustil Rumunovi Dumitrovi Morosanovi, který ani nežije v Česku, jistý Tomáš Nakládal, který je předsedou dozorčí rady, je ale z Kroměříže. Takže se kluci asi budou znát.

V současnosti je syn europoslankyně, která o sobě dala před volbami vědět skrze nápad přijmout 50 sirotků ze Sýrie, veden jen jako společník jedné z finančních společností, které pronajímá nemovitosti a poskytuje úvěry. Pokud tedy Šojdr stále podniká ve finančnictví, činí tak méně okatě než před dvěma lety, kdy na něj upozornil Josef Klíma.

„Viděla jsem je v Řecku v jednom z uprchlických táborů. V Řecku je aktuálně 3050 dětí bez doprovodu,“ nechala se slyšet v pořadu Události, komentáře. Naproti ní usedla exministryně spravedlnosti, právnička a vysokoškolská profesorka Helena Válková. Stačilo pár minut a vize europoslankyně se zhroutila jako domeček z karet. 

„Celé je to nesmysl, my nemůžeme brát abstraktní sirotky, sleduji dobře migrační politiku Německa, u řady těch, kteří se za děti vydávají, se následně po drahých testech zjistí, že jim je třeba 22. Navíc bych nesouhlasila s tím, že jde ve všech případech o sirotky,“ smetla problém ze stolu Válková, která dodala, že Šojdrová pojem sirotek sprostě využila pro svou kampaň.

„Podívejte se, ale mezi těmi nedoprovázenými lidmi mohou sirotci klidně být,“ kličkovala europoslankyně, která do té doby živila veřejnost tím, že jde výhradně o mládež bez obou rodičů. Úplně stejně kličkovala i ve chvíli, kdy ji novináři konfrontovali s živobytím jejího syna.

„Nemám k tomu co říct. Můj syn je dospělý, jde si svojí cestou. Nesouhlasím s tímto typem podnikání a byla jsem ujištěna, že své aktivity v tomto směru ukončil. To je vše, co k tomu mohu říct,“ uvedla před časem Šojdrová.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:59 16. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  213
 • Super
  47
 • Haha
  29
 • Tvl
  29
 • Cože
  8
 • Sladký
  8
Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Komentáře

Mohlo by vás zajímat