Za utrpení zvířat můžou hlavně obchodní řetězce, říká lovkyně Fialová

22. listopadu 2018
S poměrně odvážnými tvrzeními týkajícími se přístupu k zabíjení zvířat vyrukovala známá lovkyně Michaela Fialová. Proslula snímky, na nichž vysmátá pózuje se svými trofejemi v podobě antilop, krokodýlů nebo šelem, které člověk zná hlavně ze zoo. Z nelidského chování ke zvířatům však viní spíš obchodní řetězce.

„Mám radost z lovu, hlavně z jeho první části, kdy zvíře stalkujete, musíte se soustředit, seznámíte se se zajímavými lidmi. Okamžik, kdy zmáčknete spoušť, to je jen zlomek toho, co předchází,“ svěřila Michaela Fialová Daniele Drtinové v rozhovoru pro DVTV.

Přiznává, že nevidí nic špatného na tom, že se živí lovem a v Africe pomáhá právě tímto způsobem. „Zvykla jsem si na to, že lidé řeší hlavně to, co jsem střelila, než to, kde pomáhají peníze, které tímto způsobem získám,“ nechala se slyšet lovkyně a v neposlední řadě také autorka osvětových videí.

Odmítá, že by šla po kriticky ohrožených druzích ve volné přírodě, v případě zájemců o lov „uspokojuje potřebu“ na speciálních farmách, které chovají zvěř pro krvelačné lovce s nabitou peněženkou.

„Vždy mi šlo o to, aby zvířata prožila pěkný život, nelíbí se mi, když třeba lvi chovaní na komerční lovy stráví celý život v kleci, jde to i mnohem lépe,“ hájí svůj přístup.

Zní to dost děsivě, zvláště útlocitnější povahy jímají mrákoty a nejraději by na Fialovou zaútočily jako na lovnou zvěř, na druhou stranu v rozhovoru uvedla pár zajímavých postřehů a bodů k zamyšlení.

„Vadí mi, jak se chováme ke kravám, prasatům chovaných na maso. Masem se hrozně plýtvá, protože lidé nevědí, odkud maso pochází, co všechno předchází tomu, než se dostane na pulty obchodů. Kdyby si museli projít vším od jeho ulovení, rozbourání, porcování..., možná by se k této složce potravy chovali jinak,“ míní Fialová.

„Musím zapracovat mnohem víc na osvětě u nás v Česku, aby už děti věděly, odkud se maso bere. Takhle mají pocit, že se rodí v chladicích boxech supermarketů,“ poznamenala známá lovkyně. 

Moderátorku ale příliš nepřesvědčila, a tak doufejme, že Danielu Drtinovou NIKDY nepotkáme v kožichu nebo na rautu, kterak se cpe rostbífem, k němuž přikusuje šunku od kosti.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:48 pátek 22. března 2019. Anketa je uzavřena.

  • 21
  • 18
  • 13
  • 11
  • 11
  • 8
Komentáře