jít naiDNES.cz

Schumacher je ve vážném stavu, musel být transportován! Selhává mu srdce?

Legendární pilot formule 1 Michael Schumacher (50) byl v pondělí hospitalizován v Paříži. Na zlepšení zdravotního stavu to u sedminásobného mistra světa ale nevypadá. Začalo mu snad selhávat srdce?

Francouzský list Le Parisien uvádí, že Michael Schumacher se nachází na oddělení kardiovaskulární chirurgie u věhlasného profesora Philippa Menaschého, jenž je průkopníkem buněčné terapie při léčbě onemocnění srdce.

Menasché se v roce 2014 stal prvním chirurgem na světě, který transplantoval cizí embryonální kmenové buňky do srdce nemocného.

Tyto informace nahrávají spekulacím, že stav slavného jezdce se v posledních dnech zhoršil a selhává mu srdce. 

Podle francouzského listu ale Schumacher dostává infuze kmenových buněk už dlouhodobě a navíc z čistě preventivních důvodů. Na klinice měl být v minulosti minimálně dvakrát.

V péči slavného chirurga má legendární pilot podle dostupných informací zůstat pouze dva dny.

Schumacher do nemocnice Georgese Pompidoua v Paříži dorazil v pondělí v 15:40. Převezen byl sanitkou ze Ženevy, kde žije s rodinou. 

Do nemocnice ho přivezli na nosítkách, tvář i tělo měl zahalené látkou. U transportu asistovalo zhruba deset lidí.

Německý list Bild uvádí, že Schumacher byl na klinice přijat pod jiným jménem.

Michael Schumacher brzy oslaví 50. narozeniny. Uvidíme ho ještě někdy?

Michael Schumacher je v současné době ve francouzské nemocnici.

Od prosince 2013, kdy nejúspěšnější pilot formule 1 během lyžování narazil hlavou do skály, je zdravotní stav Michaela Schumachera zahalen tajemstvím. 

Jezdec byl tehdy okamžitě převezen do nemocnice a podstoupil několik velice náročných operací hlavy. Lékařům se zázrakem povedlo jeho stav stabilizovat, přesto ale pilot zůstal v kómatu.

Z něj ho lékaři začali probouzet o měsíc později, i to dopadlo úspěšně a v červnu pak média po celém světě informovala o tom, že byl Schumacher převezen na kliniku v Lausanne, kde se podrobil rehabilitaci. Brzy byl propuštěn do domácího léčení. 

Na veřejnost začaly pronikat spekulace, že Schumacher je nevratně upoután na lůžko a jídlo mu do těla vpravují hadičkami. Objevily se také pozitivní zprávy, podle nichž Schumacher není jen „ležák“, ale například dokáže projevovat emoce a sem tam se mu podaří zahýbat tělem.

Michaelova manželka Corinna na stav svého manžela vyhlásila přísné embargo a oznámila, že chce, aby si veřejnost jejího muže pamatovala jako šampiona formule 1. 

Britský list Daily Mail uvádí, že legendární pilot stále potřebuje maximální péči, která rodinu vyjde přibližně na 50 tisíc liber (přibližně 1,43 milionu korun) týdně.

Šéf automobilové federace FIA Jean Todt uvedl, že Schumacher za poslední dobu zaznamenal obří progres a už nemusí být připojen na dýchací přístroje a upoután na lůžko.

„Sledovali jsme spolu ve Švýcarsku Velkou cenu Brazílie,“ popsal Todt.

Letos v prosinci má vyjít dokument „Schumacher“, v němž se o zdravotním stavu slavného Němce dozvíme možná více. 

Fotogalerie

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Komentáře