Jackson byl podle FBI obviněn z obtěžování už v 80. letech, zachránil ho Reagan

Podle dokumentů FBI se měl dopustit sexuálního obtěžování už 80. letech. Vyšetřování bylo ale zastaveno, protože hvězdný zpěvák měl zrovna dostat vyznamenání od tehdejšího amerického prezidenta Reagana. | foto: Koláž ExpresuProfimedia.cz

FBI uvolnila tajné dokumenty, v nichž se píše, že zpěvák Michael Jackson (†50) měl na krku obvinění ze sexuálního obtěžování už v polovině osmdesátých let. Vyšetřování proti slavnému umělci bylo ale tehdy zastaveno, protože měl zrovna dostat vyznamenání od tehdejšího amerického prezidenta Ronalda Reagana.

Podle dokumentů FBI, jejichž obsah zveřejnil server Mail Online, byl Jackson obviněn z údajného sexuálního obtěžování dvou mexických chlapců, k nimž mělo dojít v letech 1985 až 1986.

Případ byl tehdy smeten ze stolu, protože tehdejší americký prezident Ronald Reagan měl v plánu slavnému zpěvákovi předat vyznamenání.

Podle výše uvedeného serveru není zřejmé, jaké ocenění měl Michael Jackson dostat, protože prezidentské vyznamenání za službu veřejnosti zpěvák převzal už v roce 1984, tedy minimálně o rok dříve, než došlo k údajnému obtěžování.

Michael Jackson dostává vyznamenání od tehdejšího prezidenta Ronalda Reagana.

Michael Jackson dostává vyznamenání od tehdejšího prezidenta Ronalda Reagana.

V dokumentech FBI z roku 1993 se píše, že informace o zastavení vyšetřování údajného znásilnění dvou mexických chlapců měl i spisovatel, který pracoval na Jacksonově životopisu.

Zpráva FBI je ukončena větou: „Nebyly nalezeny žádné důkazy.“

Zpěvák Michael Jackson byl v závěru své kariéry několikrát nařknut ze sexuálního obtěžování dětí. Poprvé tomu oficiálně bylo v roce 1993 zubařem Evanem Chandlerem, podle něhož Jackson zneužíval jeho tehdy třináctiletého syna Jordana Chandlera. 

Michael Jackson na snímku s chlapcem, který ho obvinil ze sexuálního obtěžování.

Michael Jackson na snímku s chlapcem, který ho obvinil ze sexuálního obtěžování.

Rok poté se Jackson s rodinou finančně vyrovnal. Vyplatil jim 22 milionů dolarů. V roce 2009, teprve pár měsíců po Jacksonově smrti, se z neznámých důvodů Evan Chandler zastřelil. Jeho syn žije pod novou identitou.

Nové informace týkající se údajného sexuálního zneužívání se objevily nedlouho poté, co svět začal ve velkém řešit kontroverzní dokument Leaving Neverland, který popového krále vykresluje jako pedofilního zvrhlíka, co masturboval nad malými chlapečky.

Film je postaven na svědectví dvou dnes již dospělých mužů, jimiž jsou Wade Robson a James Safechuck, které měl Jackson údajně za svého života sexuálně zneužívat. Oba dva ve filmu detailně popisují, jak zneužívání probíhalo.

„Masturboval, když jsem před ním chodil jako pejsek po všech čtyřech,“ popisuje v dokumentu Safechuck.

To, že Michael Jackson pravděpodobně zneužíval malé chlapce, potvrdila v rozhovoru pro MTV i jeho sestra, zpěvačka La Toya Jackson (62).

„Michael je můj bratr, miluji ho hodně, ale nemůžu a nebudu tichým společníkem jeho zločinů proti malým dětem. Je to špatné. Nechci, aby tyhle děti trpěly,“ uvedla La Toya, podle níž o Jacksonově zneužívání dětí věděla jeho matka a kryla ho.

Komentáře