jít naiDNES.cz

Vedle mě masturboval muž! Novinářka Markéta se bizarně účastní kampaně Me Too

Tohle je naprosto nepochopitelné. | foto: Facebook.com

Skandál Harveyho Weinsteina, amerického filmového producenta, kterého ze sexuálního obtěžování obvinilo mnoho žen z filmového průmyslu, rozjel kampaň po celém světě. Akce s názvem Me Too se dostala už i do České republiky. Jednou z žen, které se svěřily s děsivou zkušeností, byla i novinářka Markéta Kutilová. Jenže ona jaksi nepochopila zadání.

Hashtag Me Too (v překladu: já také, pozn. red.) je fenoménem na sociálních sítích, který odkazuje na zkušenosti se sexuálním obtěžováním. Daná žena na svůj profil napíše svůj příběh a k němu „přihodí“ hashtag Me Too.

Tuto celosvětovou kampaň rozjel sexuální skandál významného filmového producenta Harveyho Weinsteina, který měl údajně obtěžovat své kolegyně z filmového průmyslu. 

Do akce Me Too se teď začaly kromě hollywoodských hereček čím dál tím více zapojovat i ostatní ženy po celém světě. Chtějí tak ukázat, že se na pracovišti často potkávají se sexuálním obtěžováním ze strany nadřízených. Na internetu se to tak jenom hemží jedním přiznáním za druhým.

Ne úplně dokonale ovšem tuto akci pochopila česká novinářka Markéta Kutilová, která se v minulosti proslavila tím, že se svou kolegyní Lenkou Klicperovou navštívila válkou zmítanou Sýrii. 

Kutilová se na Facebooku svěřila s jistě velice nepříjemnou zkušeností, která ale ovšem vůbec nezapadá do kontextu akce Me Too.

„Sedím na lavičce a čekám na vlak, na klíně mi spí dcera. Přisedl si ke mně a začal mě zezadu ohmatávat – po zádech a po zadku. Řekla jsem mu, ať odprejskne, to neudělal. Přesedla jsem si na jinou lavičku a do vlaku nastupovala jako poslední. Aby neviděl, v jakém vagonu pojedu. Po pár minutách jízdy si mě našel a sedl si naproti mně. Začal šeptat vulgarity a… masturbovat,“ píše Kutilová na svém Facebooku. K příspěvku česká novinářka samozřejmě „přicvakla“ hashtag Me Too, aby si její historku přečetlo co nejvíce lidí.

Muselo to být jistě velice nepříjemné. Markéta Kutilová si ale nejspíše neuvědomila, že celosvětová akce s názvem Me Too není o tom, že se ženy svěřují se svými zkušenostmi s pouličními úchyly a exoty, kterých běžný člověk potká za den hned několik. Celá akce má úplně jiný význam!

Třešničkou na pomyslném dortu je to, že Kutilová se společně se svou malou dcerou po roce vrátila na nádraží, kde se děsivý incident uskutečnil. Novinářka neváhala a na „místě činu“ si pořídila netradiční selfie. 

Tohle je naprosto nepochopitelné.

Markéta Kutilová a její selfie z místa činu.

Fenomén Me Too odstartoval tím, že mnoho současných hollywoodských hereček obvinilo ze sexuálního zneužívání amerického filmového producenta Harveyho Weinsteina, který měl obtěžovat mladé začínající hvězdy. K jeho obětem se hlásí například Angelina Jolie nebo Gwyneth Paltrow. 

Nedávno se ale objevily informace, že hnutí Me Too je ve skutečnosti mnohem starší. Založit ho měla už před deseti lety Američanka Tarana Burkeová, která pomáhá obětem sexuálního násilí.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:33 23. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  23
 • Haha
  21
 • Sladký
  9
 • Super
  7
 • Tvl
  7
 • Cože
  5
Komentáře