„Dělají si pr*el?“ Česká škola bere děti do mešity, otec poslal ostrý vzkaz

4. října 2019
Mimořádný poprask vyvolal na Facebooku status muže jménem Michal Kindl. Ten prozradil, že se učitelka jeho dcery rozhodla vzít třídu v rámci výuky dějepisu do mešity a ještě žákům zadala, aby se k tomu vhodně oblékli. Otec ale namísto toho učitelce poslal dopis, že si nepřeje, aby jeho dcera do mešity chodila. Pod statusem se strhla horlivá diskuze, někteří Kindla označují za rasistu, velká spousta lidí ho zase podpořila.

Tisíce lajků, komentářů i sdílení. Status Michala Kindla vzbudil na Facebooku pořádný poprask. A není se čemu divit, týká se totiž tématu, na něž jsou Češi mimořádně citliví: výuka dětí a islám.

Otec si postěžoval, že se učitelka jeho dcery rozhodla vzít třídu v rámci výuky dějepisu do mešity.

„Jako dělají si ve škole pr*el? Dneska mi moje dcera oznámila, že nejenže mají jako součást dějepisu návštěvu mešity, ale ještě navíc k tomu musí vhodně přizpůsobit oblečení, aby nikoho nepohoršovali? Kde to proboha žijeme? Nejsem žádný rasista, ale tohle mi fakt vadí. Co bude dál? Na gympl s burkou a po obřízce? Nas*at!“ napsal Kindl bez servítek.

Ke statusu pak přiložil dopis, který učitelce poslal. V něm vzkazuje, že si nepřeje, aby jeho dcera navštěvovala mešity a ještě kvůli tomu měnila styl oblékání.

02.října 2019 v 22:39, příspěvek archivován: 04.října 2019 v 13:06

Jako delaji si ve skole prdel? Dneska mi moje dcera oznamila, ze nejen ze maji jako soucast dejepisu navstevu mesity, ale jeste navic tomu musi vhodne prizpusobit obleceni aby nikoho nepohorsovali??? Kde to proboha zijeme??? Nejsem zadnej rasista, ale tohle mi fakt vadi...co bude dal??? Na gympl s burkou a po obrizce??? Nasrat Edit: Protože se zde strhl šílený kotel urážek a nenávisti, naspíšu to ještě jednou a srozumitelněji i pro méně vzdělané. Nejsem rasista jak jsem naz...ývám...pouze nechci, aby moje děti museli chodit poslouchat podobné výlevy jako na videu níže, když mají strach a chodit tam nechtějí. Nikdy jsem nic podobného neslyšel v kostele a do divadla chodíme slušně oblečení. Ale jakékoli nabádání k nenávisti a ponižování žen mi vadí, zažil jsem chování islámu k dceři několikrát na dovolené a tohle si prostě nepřeju. Takže vy, kdo mě urážíte a nazýváte rasistou, pošlete si do mešit svoje děti a na moje se vykašlete...Nemám nic proti žádné kultuře ani jiné barvě pleti, vadí mi jen náboženství a ideologie hlásající nenávist a násilí...to je vše. Na falešné a rychle vytvořené profily ani reagovat nehodlám...

Jak bylo zmíněno, pod statusem se strhla bouřlivá diskuze. Velká většina lidí se za otce postavila a vyjádřila souhlas s jeho postojem. Také se ale našla spousta těch, kteří jej označují za rasistu. Těm následně Michal Kindl odpověděl.

„Protože se zde strhl šílený kotel urážek a nenávisti, napíšu to ještě jednou a srozumitelněji i pro méně vzdělané. Nejsem rasista, jak mě někteří nazývají. Pouze nechci, aby moje děti musely chodit poslouchat podobné výlevy jako ve videu níže (Kindl přiložil video z kázaní v brněnské mešitě z roku 2010, kde měl předseda Ústředí muslimských obcí a brněnské mešity vyzývat k výchově dětí k nenávisti nevěřícím, pozn. red.), když mají strach a chodit tam nechtějí. Nikdy jsem nic podobného neslyšel v kostele a do divadla chodíme slušně oblečení. Ale jakékoliv nabádání k nenávisti a ponižování žen mi vadí, zažil jsem chování islámu k dceři několikrát na dovolené a tohle si prostě nepřeji,“ napsal muž.

„Nemám nic proti žádné kultuře ani jiné barvě pleti, vadí mi jen náboženství a ideologie hlásající nenávist a násilí. To je vše,“ dodal.

V českých mešitách by podle stránek Muslimské obce v Praze ženy neměly mít odhalené nohy, břicho, ramena a neměly by mít ani hluboký výstřih. Šátek povinný není, ale pro muslimy je prý potěšující, když si jej žena z respektu k islámu vezme.  

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:24 1. února 2020. Anketa je uzavřena.

  • 244
  • 40
  • 38
  • 35
  • 33
  • 32
Komentáře