jít naiDNES.cz

Salvini bouchl do stolu: 2. největší tábor pro migranty v Itálii se zavře a basta

Italský ministr vnitra slíbil zavřít velké uprchlické tábory a podle toho také jedná. Migranti se bojí o svou budoucnost. | foto: Koláž Expres.cz

Italský ministr vnitra Matteo Salvini plní slib, který dal občanům své země. Druhé největší zařízení pro uprchlíky nedaleko Říma bude uzavřeno a více než 500 migrantů se přestěhuje do menších táborů. Rozhodnutí vyvolalo protesty, proti zavření je i starosta města Castelnuovo di Porto, kde se zařízení nachází.

„Dal jsem slib, že necháme uzavřít velká zařízení pro migranty, kde jsou největší problémy, a právě to teď děláme. Ten, kdo podle práva může v Itálii dále pobývat, nezůstane v žádném případě bezprizorní na ulici,“ uvedl italský ministr vnitra a vicepremiér Matteo Salvini.

V centru pro migranty v Castelnuovo di Porto dosud žilo 535 lidí. Uprchlíci, převážně z afrického kontinentu, tu na povolení k pobytu čekají měsíce.

Prvních několik desítek migrantů ubytovnu už opustilo. Zařízení má být podle vládního nařízení prázdné do konce ledna. S tím nesouhlasí starosta města Castelnuevo di Porto. „Děti, které tady chodí do školy, musí obec opustit. Mladí migranti, kteří tady už začali s integrací, vůbec nevědí, kam půjdou,“ uvedl Riccardo Travaglini.

Práci nejspíš ztratí i více než stovka lidí z organizace, která se dosud o provoz centra pro migranty starala. Zařízením v Castelnuovo di Porto prošlo od začátku jeho fungování asi osm tisíc lidí.

Itálie patří mezi země, které se neustále potýkají s náporem migrantů, kteří k jejím břehům připlouvají na plavidlech od afrických břehů.

Italská pobřežní stráž kvůli špatnému počasí před pár dny dovolila lodi německé nevládní organizace Sea-Watch vplout do italských výsostných vod. Informoval o tom list La Repubblica. Plavidlo, na kterém je 47 migrantů, kotví dva kilometry od sicilského města Syrakusy. Italská vláda odmítla migranty přijmout a požaduje, aby si je převzalo Nizozemsko, pod jehož vlajkou loď pluje.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:37 25. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  38
 • Haha
  9
 • Sladký
  8
 • Cože
  7
 • Trapas
  7
 • Tvl
  7
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Čtvrtek 21. listopadu 2019, svátek má Albert
EXPRES

jít naiDNES.cz