Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Aktivista Bulíř po nakládačce zmizel, prý dopadl zle. Podpořil ho Rajchl, dříve se nesnášeli

  Zmláceného Matouše Bulíře podpořil i Jindřich Rajchl, přestože se nemají rádi. | foto: Facebook

  Jel na Ukrajinu točit videa z fronty, jenže ostatním českým dobrovolníkům se nelíbilo, jak podle nich lživými videi podkopává morálku a zpochybňuje válečnou pomoc. A tak si aktivistu Matouše Bulíře odchytili a podle dostupných informací ho zmlátili. Po kontroverzní figuře dezinformační scény se slehla zem, poslední zprávy hovoří o tom, že neskončil vůbec dobře. Veřejně ho teď podpořil pořadatel demonstrací Jindřich Rajchl, jehož přitom Bulíř ještě nedávno dehonestoval na sociálních sítích. Europoslanec Tomáš Zdechovský zase podává trestní oznámení.

  Na audiozáznamu, který se objevil na sociálních sítích, je Matouš Bulíř konfrontován jedním z českých vojáků. Ten se ho drsným způsobem vyptává na skutečné zkušenosti z boje i důvody, proč Bulíř svoje videa na Facebook točí.

  Aktivista, který v minulosti dostal podmínku za umístění protiromských nápisů u památníku v Letech, odpovídá se strachem v hlase. Z jeho slov je znát, že na Ukrajině ve skutečnosti příliš nebojoval, sám tvrdí, že pouze jednou vystřelil ze samopalu AK-47.

  Následně záznam končí. A všem je jasné, co následovalo.

  Bulíře měl podle dostupných informací voják ze záznamu zmlátit a poslat zpátky domů do Česka. Co je s kontroverzním aktivistou nyní, to je záhadou. Svým sledujícím na Facebooku se neozývá.

  Podle posledních zpráv od lidí, kteří jsou v kauze zasvěceni, to má mít pádný důvod. Matouš Bulíř měl dostat takovou nakládačku, že se bude muset nějakou dobu léčit.

  Zdechovský podává trestní oznámení

  Vedle aktu samotného se od včerejška na internetu propírá reakce europoslance Tomáše Zdechovského. Ten několik dní Bulíře kritizoval, zpochybňoval jeho videa, označoval ho za lháře a snažil se jeho tvrzení vyvracet.

  Když se fotografie Bulíře v „zajetí“ českých spolubojovníků i s audiozáznamem objevila, neskrýval europoslanec své nadšení, že aktivista jede domů s „rozbitou hubou“.

  Za to se stal terčem kritiky některých lidí, a to nejen Bulířových podporovatelů. Na internetu se také objevil status jisté ženy jménem Lea Sojková, podle níž si měl dokonce europoslanec likvidaci aktivisty Bulíře objednat.

  Status nakonec žena smazala, Tomáš Zdechovský ale ani tak nechce věc nechat bez povšimnutí. Oznámil, že na Sojkovou podá trestní oznámení.

  Bulíře podpořil nepřítel Rajchl

  Matouš Bulíř se po výprasku od českých vojáků dočkal i překvapivého zastání. Přišlo od pořadatele demonstrací na Václavském náměstí Jindřicha Rajchla, který především zkritizoval Zdechovského, že „našel morální dno“ a „v maskáčích se umí tak akorát fotit“.

  Proč překvapivého, když Bulíř i Rajchl stojí na stejné straně barikády? Navzájem vůbec dobré vztahy nemají, dost možná i proto, že by oba rádi byli tahounem protivládní scény, takže si tak trochu konkurují.

  Bulíř se ještě před několika měsíci aktivně snažil Jindřicha Rajchla zkompromitovat. Dokonce k tomu využil reportáž pořadu Reportéři z dílny vládními odpůrci nenáviděné České televize, která se věnovala Rajchlově minulosti fotbalového šíbra.

  „Z čeho se mi udělalo zle, je tato reportáž. Jestli jsem byl doteď mírně na pochybách o morálce tohoto člověka, teď už u mě Jindřich Rajchl skončil. Tenhle člověk řekne a udělá cokoliv, když z toho bude mít peníze. Jeho politická angažovanost není nic jiného než podnikatelský záměr s cílem dostat se k penězům,“ napsal Bulíř.

  Dodal také, že Rajchl je na tom podle něj s morálkou ještě hůře než Andrej Babiš.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:30 sobota 15. července 2023. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   51
  • Haha
   24
  • Tvl
   15
  • Super
   13
  • Cože
   7
  • Sladký
   4