jít naiDNES.cz

Loni horovali za Zelené, letos má údajný ex Stropnického svou kandidátku: Je tam i SPD!

Matěj Stropnický poslal hnutí Změna je možná! příspěvek dva tisíce korun. S jeho lídrem Tadeášem Bačou loni v srpnu lobboval za Stranu zelených. | foto: Koláž Expres.cz

I když má v souvislosti s nákupem zpustlého panství v Osečanech na Příbramsku Matěj Stropnický (34) svých starostí dost, myslí i na ostatní. Finančně podpořil kandidátku mohelnického hnutí Změna je možná!, hlavně pak lídra Tadeáše Baču (18). Kvůli kandidátům z řad SPD to ale pěkně schytal. „Program je skvělý!“ odmítá kritiky bývalý lídr Strany zelených, na jejíž podporu ještě loni s Bačou pochodoval.

Podporu hnutí Změna je život! Matěj Stropnický už v červnu vyjádřil dvěma tisíci korun, které věnoval na kampaň. „Podporuji program té kandidátky, který je skvělý,“ zavřel ústa pochybovačům politik, který se z veřejného života stáhnul a odstěhoval se na venkov, kde zkouší své štěstí jako „zámecký pán“ na panství v Osečanech u Sedlčan. To pořídil za dvanáct milionů korun.

Nejde o žádnou hurá akci z leknutí. S Tadeášem Bačou, který je lídrem zmíněného hnutí, pojí Stropnického přátelství. Společně loni pochodovali a bojovali za práva menšin pod vlajkou Strany zelených.

Podle některých informací mělo jejich přátelství přerůst i v něco víc. „Matěj Stropnický podporuje, a to i finančně, kandidátku v Mohelnici pod vedením svého bývalého milence Tadeáše Bači, kterému bylo v době, kdy spolu něco měli, šestnáct let,“ uvedl zdroj.

Co je na tom pravdy, vědí jen oni dva, v každém případě se Bača v Mohelnici o veřejné dění zajímá už léta a snahu i akčnost mu nelze upřít. Bohužel na kandidátce hnutí nemá příliš vrstevníků, věkový průměr kandidátů je 51 let, těch mladých by tu člověk moc nenašel.

Trnem v oku ale spíš než údajný vztah s Bačou je přítomnost členů SPD Tomia Okamury, Eduarda Šnévajse a Jana Sedláčka, kteří na svém kontě mají pár kontroverzních výroků na sociálních sítích. Podle kritiků nemají na kandidátce hnutí Změna je možná! co dělat.

„Mohelnice je malé město, takže tu není konflikt stran, ale konflikt lidí. Shodli jsme se na programu, který je ekologický, levicový a nenajde se v něm nic fobního,“ vysvětlil Bača celkem logicky a věcně nezvyklé spojení zástupců politických uskupení s rozdílnými názory. 

S oběma kandidáty za SPD Bača podle svých slov vedl několik debat. „Mám k jejich názorům značné výhrady,“ uzavřel Bača.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:00 27. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  11
 • Tvl
  9
 • Trapas
  8
 • Super
  7
 • Cože
  5
 • Sladký
  4
Komentáře

Mohlo by vás zajímat