Gayové v české politice? Je nás víc, já ale nejsem srab, říká Stropnický

Matěj Stropnický (34) patří v posledních dnech mezi nejdiskutovanější české politiky. Předseda Strany zelených se totiž ve středu odpoledne exkluzivně pro Expres.cz svěřil, že je gay a chodí s mladým hercem Danielem Krejčíkem (23). Veřejnost o jeho sexuální orientaci sice delší dobu spekulovala už dříve, i tak byl ale jeho coming out, který přišel dva dny před volbami do Poslanecké sněmovny, velice překvapivý. Emotivní přiznání ale není to jediné, čím v posledních dnech syn ministra obrany šokoval! Podle Stropnického je totiž v české politice gayů více, ostatní se ale nejspíše bojí přiznat!

„Ano, jsem gay,“ potvrdil ve středu odpoledne Matěj Stropnický, předseda Strany zelených, exkluzivně pro Expres.cz a nedlouho poté se k celé věci vyjádřil i jeho přítel Daniel Krejčík.

„Matěje miluji, je to nejlepší kluk na světě,“ řekl na adresu populárního politika mladý herec. Svým coming outem Stropnický zas až tolik lidí nepřekvapil. O tom, že je gay, se totiž často spekulovalo už delší dobu. 

Mnoho lidí ale zaskočilo, že se lídr zelených s takto velkou věcí svěřil pouhé dva dny před volbami do Poslanecké sněmovny. 

Někteří za tím vidí předvolební tah. To ale Stropnický jasně zamítl. Barvu prý přiznal z toho důvodu, že nechtěl být za sraba! „Vykreslili mě jako zbabělce. A to tedy fakt nejsem,“ sdělil serveru NaKluky.cz

Podle Stropnického je navíc v české politice mnoho dalších gayů. Ti se prý ale bojí přiznat. „Můžu vám jmenovat x politiků ze všech stran, kteří jsou na tom stejně, ale mlčí. Nicméně nikoho nesoudím, každý potřebuje svůj čas.“

Je tento herec milencem Matěje Stropnického?

Je tento herec milencem Matěje Stropnického?

Jen časem se nejspíše ukáže, jestli přiznání Matěje Stropnického o sexuální orientaci spustí jakousi vlnu přiznání v české politice.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 17. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  183
 • Super
  38
 • Haha
  18
 • Tvl
  18
 • Sladký
  16
 • Cože
  6
Komentáře