Poslat Pospíšila do EP, aby „neotravoval“, vtipkuje Hollan z Žít Brno a volí Jacques

22. května 2019
Bývalý brněnský zastupitel a aktivista, jehož proslavilo hnutí Žít Brno, Matěj Hollan je před volbami do Evropského parlamentu samá legrace. Žertuje o tom, jak by Piráti rádi viděli Jiřího Pospíšila právě tam, protože je na pražském magistrátu až příliš aktivní. Zcela vážně pak říká, že volit Kateřinu Bursíkovou Jacques je tou nejlepší volbou.

„Do evropských voleb volím samozřejmě Piráty! Ty pražský, když jsem se jich ptal, co můžu udělat na jejich podporu, protože si myslím, že v Praze odvádějí zatím vynikající práci, a tím nemyslím gesta, tak mi řekli, že hlavně potřebují, aby se Pospíšil dostal do Evropského parlamentu a přestal tam otravovat...,“ napsal Matěj Hollan na svůj facebookový profil.

„Ale vážně, letos i s rodiči volíme Spojence pro Evropu, a to z jednoho jediného důvodu, protože je na jejich kandidátce na čísle 10 Kateřina Bursíková Jacques, kterou budeme kroužkovat,“ pochlubil se.

„Důvod je pro nás doma jediný, klima. V současné době neexistuje v politice důležitější téma. Na různé jiné věci můžu mít i jiné názory, ale tohle to přebíjí. Kateřina je osoba, která se v politickém i občanském životě, kterým žije posledních devět let, co není ve vysoké politice, ochranou životního prostředí a klimatu intenzivně zabývá,“ vysvětlil na adresu bývalé poslankyně.

Shodou okolností poslankyně, které se před lety vůbec nevedlo vysvětlit, co je vlastně biomasa. Tak hlavně že s klimatem si ví rady...

Zvláštní je, že o klimatu není na jejím předvolebním plakátě ani zmínka, naopak se věnuje jen a pouze Číně a Tibetu.

Nehledě na to, že Hollanovi mnozí diskutující trefně oponují, že z 10. místa se do EP těžko dostane a že tak pomůže spíš Jiřímu Pospíšilovi.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:41 19. září 2019. Anketa je uzavřena.

  • 19
  • 14
  • 13
  • 13
  • 12
  • 10
Komentáře