Kometa Motoristů Gregor: Rakušana jsem vygumoval díky fíglu s mikrofonem. Transgenderu se jako učitel děsím

  11:23
Je mu dvaadvacet let, přesto se začíná prodírat mezi známější tváře našeho politického rybníčku. Vítkovický zastupitel Matěj Gregor byl dlouho spjatý se Svobodnými, teď už ale šéfuje Generaci Motor, mládežnické organizaci Motoristů sobě. Tedy mimochodem organizaci, která způsobila pozdvižení vstupním formulářem, v němž se uchazečů o členství dotazovala, zda jsou „muž, žena či psychická porucha“ - a pokud zvolili třetí možnost, nemohli pokračovat dál.

„A pevně si za tím stojím, protože mě jako člověka, který pracuje ve školství, znepokojuje, že se o transgenderu nemluví jako o psychickém problému, ale jako o nějaké přirozenosti, do které člověk dospěje,“ říká Gregor, kterého mimochodem hned po natáčení čekala soukromá hodina coby učitele Češtiny.

V dalším díle pořadu PoliTikTok jsme probrali, jak se mladým lidem v drsném prostředí politiky daří. Matěj Gregor promluvil o tom, jak moc pro něj znamenala pochvala od Václava Klause, ale také o tlaku, který před časem semlel například Dominika Feriho.

Dal nám nahlédnout do svého soukromí, promluvil o partnerce a překvapil slovy o abstinenci. Také nám popsal, jak dobrý vztah má s parťákem Filipem Turkem.

A v neposlední řadě zavzpomínal na svůj slavný výstup během první debaty Víta Rakušana v odloučených lokalitách. Toho v karvinské hospodě zaskočil a zasypal argumenty, na které ministr vnitra nebyl schopen argumentovat, a takticky se zmocnil mikrofonu, zatímco Rakušanovi žádný nezbyl.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:23 sobota 31. května 2025. Anketa je uzavřena.

  • 32
  • 6
  • 3
  • 2
  • 1
  • 1
Vstoupit do diskuse (1 příspěvek)
Vezmeme vás na titulní stranu