Honza v MasterChefovi odrovnal porotu: Má šest prstů, ale vaří jako zkušený mazák!

17. ledna 2019
Stejně jako ty předchozí přináší i letošní řada kulinářské show MasterChef spoustu zajímavých životních příběhů. Jeden takový žije i dvaadvacetiletý Honza. Ačkoliv se narodil jen se šesti prsty, ve včerejším díle si počínal jako zkušený kuchař a jídlem, které připravil, oslnil celou porotu! „Vzhledem k tomu, že jsem se tak už narodil, vnímám to jako zcela běžnou věc a v ničem a nijak mě to neomezuje,“ říká Honza.

Kulinářská show MasterChef ještě ani pořádně nezačala, už ale nabídla hned několik zajímavých příběhů. Například ve včerejším, teprve druhém castingovém díle, zaválel dvaadvacetiletý Jan Vorel. A to i přesto, že se narodil jen se šesti prsty.

„Ano, mám šest prstů. Neutrpěl jsem žádné zranění, prostě jsem se tak narodil. Lidé tomu říkají hendikep, ale já to tak nepociťuji. Vzhledem k tomu, že jsem se tak už narodil, vnímám to jako zcela běžnou věc a v ničem a nijak mě to neomezuje,“ vypráví Honza s tím, že mu absence čtyř prstů vůbec nevadí, spíš ji bere s humorem, i proto se například nikdy nesetkal se šikanou.

A skutečně, Honza si připravil kachní prso s petrželovým pyré a u plotny válel, jako by byl zkušeným kuchařem. Porotu přímo odrovnal, a tak ho poslala rovnou do finálové top 16. 

Honzu prý jeho handicap nijak neomezuje. Sám ho ani nenazývá handicapem!

Honzu prý jeho hendikep nijak neomezuje. Sám ho ani nenazývá hendikepem.

Honza je přitom mladíkem, který se do soutěže dostal v podstatě náhodou.

„Seděli jsme s kamarády v hospodě a oni mě začali hecovat, abych se přihlásil do MasterChefa. Tak jsem to udělal a ten hec vyšel,“ směje se.

Jinak ho ale vaření baví a rád by se mu věnoval i ve svém profesním životě. Vždyť kvůli němu ukončil studium na VŠE a odešel raději na hotelovou školu.

„Ten zlom nastal zhruba v šestnácti až sedmnácti letech, kdy jsem sledoval různé pořady o vaření a následně podle nich zkoušel vařit. Kuchařině se chci zkrátka věnovat na sto procent,“ říká Honza.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:00 17. května 2019. Anketa je uzavřena.

  • 102
  • 13
  • 11
  • 11
  • 8
  • 8
Komentáře