• Antiyoutuber
  • jít naiDNES.cz

Martina Sáblíková vybojovala bronz! Česku získala druhou medaili

Martina Sáblíková vybojovala Česku bronz. | foto: ProfimediaProfimedia.cz

Na olympijských hrách v Pekingu vybojovala České republice druhou medaili rychlobruslařka Martina Sáblíková (34), která při pětikilometrové trati obhájila bronz. Rychlejší byly už jen soupeřky z Kanady a Nizozemska. První medaili přinesla Česku Ester Ledecká (26) v paralelním obřím slalomu na snowboardu.

Martina Sáblíková vybojovala Česku na olympijských hrách v Pekingu bronz. Medaili tak z her domů poveze už počtvrté, opět tak obhájila svou pozici jedné z nejobávanějších rychlobruslařek. V minulých letech vybojovala ve Vancouveru a Soči zlato, před čtyřmi lety získala stříbro v Pchjongčchangu.

Na stupíncích vítězů přeskočily Sáblíkovou jen Kanaďanka Isabelle Weidemannová a Irene Schoutenová z Nizozemska, která vybojovala zlato. Česká reprezentantka dojela s časem 6:50,09. Nejdelší ženskou trať pak Schoutenová pokořila rekordním časem 6:43,51, jímž překonala rekord Claudie Pechsteinové.

Německá rychlobruslařka Pechsteinová nese ve svých pětačtyřiceti letech i rekord nejstarší ženy, která kdy startovala na zimních olympijských hrách, letos však skončila na dvacátém místě.

První medaili letos vybojovala Česku Ester Ledecká v paralelním obřím slalomu. Neměla na sněhu konkurenci a svoji roli favoritky tak při slalomu suverénně obhájila.

Martina Sáblíková

Ester ostatně získala zlato i před čtyřmi lety v Pchjongčchangu, odkud si kromě slalomu na snowboardu odnesla zlato i ze závodu na lyžích. Ten Ledeckou v Pekingu ještě čeká, dvojité vítězství tak dostane šanci zopakovat.

Kromě Sáblíkové a Ledecké vkládali Češi naděje ještě do biatlonistky Davidové, která ale skončila v individuálním závodě na patnáct kilometrů na šestém místě.