jít naiDNES.cz

Konvičku si osobně ohlídám, tvrdí Krnáčová. Její úředníci opět povolili akci islamofobů

Martin Konvička pořáda v Praze další happening. Tentokrát se ho bude účastnit i primátorka Krnáčová. | foto: koláž Expres

Jen dva týdny po skandální akci Martina Konvičky a jeho party na Staroměstském náměstí, už radikální islamofob chystá další mítink. Ten se má konat před velvyslanectvím Saúdské Arábie. Magistrát, ač slíbil, že si na konvičkovce příště posvítí, dal akci opět zelenou. Zeptali jsem se primátorky Andriany Krnáčové, proč.

Konvičkova hra na teroristy s velbloudy a maketami zbraní v centru hlavního města vyvolala rozruch a pobouření. Přesto český extrémista už teď plánuje další akci, a to na 11. září. Konat by se měla před velvyslanectvím Saúdské Arábie v Praze.

Svolavatelem je Konvičkův soukmenovec Martin Vítek. Podle oficiálního hlášení pro magistrát se akce bude jmenovat S humorem do Mekky a má jít o „humoristickou akci proti terorismu za demokracii“.

Ministerstvo zahraničí požádalo magistrát o zákaz nebo alespoň přesun plánovaného happeningu. Ani jedno z toho neprošlo.

„Já se chci jít každopádně na tu akci osobně podívat a dohlédnout na to, aby se neopakoval scénář ze Staroměstského náměstí,“ komentovala pro Expres Krnáčová situaci. Nic jiného v tuto chvíli dělat nemůže.

Nechala jsem si tu žádost poslat, ale není v ní nic, kvůli čemu by ji mohl úřad v souladu se zákonem zakázat. Úředníci se ještě dotazovali organizátorů na charakter akce a bylo jim sděleno, že žádné zbraně ani násilí na místě nebudou,“ řekla primátorka.

Chystaný happening se podle ní od předchozí skandální taškařice naprosto liší. Tu první měl podle mě úřad zakázat, protože tam bylo jasně napsáno, že budou použity makety zbraní se zvukovým efektem. Tentokrát tam nic takového není a nemáme žádný zákonný způsob, jak ji nepovolit,“ uvedla Krnáčová.

Zda se ale od konvičkovců dá čekat slušná akce s klidným průběhem, to je otázka.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:23 30. prosince 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  16
 • Cože
  16
 • Haha
  14
 • Trapas
  13
 • Tvl
  10
 • Sladký
  9
Komentáře

Mohlo by vás zajímat