Žraloky v Egyptě nikdo moc neřeší: Jsou bráni jako turistická atrakce!

Pohled tygra? Ne, pohled žraloka tygrovaného! | foto: Daily Mail

Útok žraloka, který si jako cíl před týdnem v egyptském letovisku Marsá Alam vybral českého turistu, jenž zraněním na místě podlehl, tamní úřady označily za výjimečnou událost. Někteří z rekreantů ale tvrdí, že obávané paryby jsou vnímány spíš jako atrakce než jako hrozba a že bezpečnost koupajících jde v tomto případě stranou.

„Když jsme se ptali místních, kteří tam hlídají molo, tak říkali, že je to tam normální, ale že jsou ti žraloci malí. Vyloženě byli nadšení z toho, že připlavou,“ popsala pro TN.cz turistka Iva, která se v Marsá Alam slunila před čtyřmi lety.

To, že se nikdo nepokusil lidi nějakým způsobem varovat a upozornit je na případné nebezpečí, ji zarazilo už tehdy. „Pozor, žralok!“ jste z úst místních podle ní nezaslechli. Všechno to bylo spíš na vlastní riziko,“ vysvětlila s tím, že turistům bylo řečeno, že jsou žraloci zvyklí na lidi a žádné nebezpečí z jejich strany vůbec nehrozí.

Když se Iva dozvěděla o smrti Čecha, dvaačtyřicetiletého Petra, otce dvou dětí, na kterého predátor zaútočil poté, co z mola skočil do vody, vyděsila se. „Říkala jsem si, tam jsme byli taky, mohlo se nám to stát taky. Ani na to nechci myslet,“ dodala s tím, že bydlela jen kousek od hotelu, kde žila rodina zasažená zmíněnou tragédií.

Místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež uvedl, že pláž v Marsá Alam, kde mořský predátor udeřil, už je znovu přístupná. „Zavřené už zůstává jen to molo, kde ještě probíhá vyšetřování,“ uvedl Papež. Podle něj není důvod k panice, oceňuje zdrženlivý přístup ministerstva.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:47 8. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  12
 • Cože
  10
 • Haha
  8
 • Trapas
  8
 • Tvl
  7
 • Sladký
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat