jít naiDNES.cz

Dvě tváře české bojovnice v Sýrii: Válečnice na frontě, pak žena za pultem!

Markéta Všelichová se práce rozhodně neštítí. | foto: facebook

Čtyřiadvacetiletá Markéta Všelichová se nedávno vrátila z Rojavy, kde Kurdům pomáhala bránit dobyté území. Díky nezvyklým zájmům vzbudila v Česku velký ohlas. Mladá žena nyní shání prostředky, aby do Rojavy dostala vojenskou polní nemocnici. Sama se ale také musí nějak živit, a tak vzala za vděk i brigádou v supermarketu.

„Jeden z důvodů, proč se těším zpátky na Rojavu je, že si tam trochu odpočinu. Opravdu jsem zjistila, že sedět na hromadě a čekat na daeshe není zdaleka tolik námahy, jako starat se o projekt a chodit do práce,“ směje se na svém facebookovém profilu Markéta.

Práce se odvážná Češka opravdu neštítí, může dělat cokoliv, a tak vzala - k překvapení lidí, kteří ji po mediálním ohlasu poznávají - práci hostesky v supermarketu.

„Setkala jsem se konečně s příznivou stránkou popularity - to když jsem v práci obdržela od zaměstnanců Billy kafe. Jinak střet s evropskou realitou je občas veselý - na jiné Bille mě zavedli do kuchyňky, posadili na židli, kolem bylo pár krabic, prý omlouváme se za polní podmínky,“ líčí Markéta, která se chce do Rojavy co nejdříve vrátit.

Mladá bojovnice nyní v Česku shání prostředky, aby do Rojavy dostala vojenskou polní nemocnici. Lidí, kteří od ní chtějí radu, jak Kurdům pomoci, je prý dost, proto založila facebookovou skupinu, do níž se můžete rovněž přidat ZDE.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:24 11. ledna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  33
 • Trapas
  16
 • Sladký
  12
 • Haha
  11
 • Cože
  10
 • Tvl
  10
Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat