jít naiDNES.cz

Chcete bojovat v Sýrii jako Markéta? Odvážná Češka má návod, jak být s Kurdy proti IS

Markéta má odvahy na rozdávání. | foto: facebook

Čtyřiadvacetiletá Markéta Všelichová nemá podobné zájmy jako její vrstevnice. Během jednoho roku třikrát procestovala oblasti, na které by si většina mladých českých žen - a vlastně i mužů - netroufla. Přesto se ale u nás najdou tací, kteří chtějí pomáhat Kurdům v boji proti Islámskému státu jako tato odvážná žena. Radí, jak na to.

Markéta navštívila Sýrii, Irák a Kurdistán. Na vlastní oči chtěla vidět, jak Kurdové bojují za vznik nezávislého státu, a tak se vydala do Rojavy, kurdské autonomní oblasti, na severu a severovýchodě Sýrie.

Tedy na místo, kde bojují Kurdové s Islámským státem. Po boku kurdských lidových milicí. „Řekli mi, tak jestli chceš něco dělat, tak tady máš kalach (kalašnikov je nejpoužívanější a jedna z nejznámějších útočných pušek světa, pozn. red.), oblečení a pojď s námi,“ popisuje Markéta, jak jednoduché je bojovat po boku Kurdů.

Černovláska byla u toho, když Kurdové dobývali vesnice zpět a bojovníci IS utíkali. Nyní je se svým přítelem, kterého potkala v Sýrii, v Česku. Shání peníze a připravuje se na cestu zpět. Do Rojavy se totiž chtějí oba brzy vrátit.

Odvážná Česka se na svém Facebooku svěřila, že není dne, kdy by jí nenapsal někdo, kdo chce radu, jak se na Rojavě zapojit také.

Proto zveřejnila drsný návod...

Markéta Všelichová dala návod těm, kteří chtějí jako ona na Rojavu.

Markéta Všelichová dala návod těm, kteří chtějí jako ona na Rojavu.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:39 4. ledna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  57
 • Trapas
  19
 • Tvl
  15
 • Cože
  14
 • Sladký
  13
 • Haha
  11
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat