jít naiDNES.cz

Naděje pro Všelichovou s Farkasem? Petříček mluvil o amnestii v Turecku

Svitla naděje pro Markétu s Miroslavem? | foto: Koláž Expresu

V Turecku Markéta Všelichová a Miroslav Farkas loni vyfasovali šest let a tři měsíce za údajné napomáhání terorismu. Český pár měl spolupracovat s bojovníky milic syrských Kurdů YPG, které Turecko považuje za teroristickou organizaci. Teď možná svitla jiskřička naděje na osvobození české dvojice. Podle ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) je totiž možné, že v Turecku brzy vyhlásí amnestii. Bude se týkat Všelichové s Farkasem?

Podle Petříčka v současné době jeho spolupracovníci prověřují, zda by se případná amnestie mohla týkat i Farkase s Všelichovou.

„V tureckých médiích se objevila informace o možné amnestii, takže se snažíme zjistit všechny možné informace, zda by se mohla vztahovat i na občany České republiky,“ řekl Blesku Petříček, který ale zatím netuší, kdy by k amnestii mělo dojít.

„Zajišťujeme všechny konzulární služby, již proběhly návštěvy ve věznicích. Naše ambasáda v Ankaře oba případy sleduje a ve věznicích byli naši konzulární pracovníci,“ dodává ministr.

Pokud se případná amnestie v Turecku na Farkase s Všelichovou vztahovat nebude, chce Petříček i tak jednat o osudu českého páru. 

V současné době je ale podle něj prioritou získat co nejvíce informací o údajně plánované amnestii v Turecku. Podle Petříčka jsou čeští diplomaté s Všelichovou a Farkasem v pravidelném kontaktu.

V kontaktu s Všelichovou byli donedávna i její rodiče, kteří spravovali facebookový profil své odsouzené dcery. Tam se ale poslední příspěvek v podobě fotek Markéty objevil před necelým rokem. 

Je tedy možné, že mladá Češka má v turecké base už o dost přísnější režim, než tomu nasvědčovaly předchozí snímky, které na sociální síť nahráli její rodiče. Na nich se Markéta usmívala po boku dalších vězeňkyň a vypadala, že se má skvěle.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:01 17. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  11
 • Tvl
  10
 • Haha
  9
 • Cože
  9
 • Sladký
  8
 • Trapas
  7
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat