Poslanci vymýšlí, jak „přetrpět“ Okamuru. Jílková z KDU háčkovala, pak to schytala od lidí

19. února
Tomio Okamura proti vládě Petra Fialy vyrukoval se zajímavou taktikou. Podobně jako sám Fiala v době, kdy se jeho předchůdce Andrej Babiš snažil prosadit EET, začal obstruovat a blokovat hlasování o nové podobě pandemického zákona, využívá k tomu přednostního práva u řečnického pultíku. Někteří poslanci mezitím vymýšlejí, jak „nudu ve sněmovně“ přežít. Se zajímavým nápadem přišla Marie Jílková z KDU-ČSL.

Jílková informovala fanoušky, že se znovu pustila do svojí dávno zapomenuté vášně, jíž je háčkování.

„Dnes jsem na obstrukční jednání konečně náležitě připravená. Právě mluví Tomio Okamura, tak snad se mi neudělá nevolno a tak krásnou vlnu si neznehodnotím,“ napsala pichlavě na Twitter.

Zná to asi spousta z nás, občas nastane chvilka, kdy není do čeho píchnout, a tak se člověk i v práci musí nějak zabavit. 

Některým komentujícím se nicméně nelíbí, že Marie Jílková je poslankyní, tudíž peníze pobírá z jejich daní.

„Nejste za tu práci náhodou placena z našich daní? A vy veřejně píšete, že se jí nebudete věnovat? To je jako chirurg, který napíše, že tenhle pacient ho nebaví a že bude operovat a přitom si číst,“ nelíbí se jednomu z nich. 

Marie Jílková

„Tady vidíte, jak jde práce poslance taky uchopit. Proč neřešíte svou poslaneckou agendu? To jako poslanec opravdu už nemáte do čeho píchnout?“ nechápe další diskutující, kterému poslankyně odpověděla, že při vyřizování e-mailů by nebyla k projevům o nic pozornější než při háčkování.

Na jeden z mála pozitivních dotazů, co to vlastně plete, Jílková s úsměvem odpověděla, že teprve trénuje, protože jindy tolik času mít nebude.

„Obnovuji svoji dávno zapomenutou schopnost háčkovat, takže zatím jen trénink. Kdy jindy budu mít tolik času? Před Velikonocemi to vidím na malování kraslic,“ vzkázala pobaveně. 

Kdoví, třeba si za chvíli lidovecká poslankyně bude moci na nedalekém Malostranském náměstí otevřít stánek s ručně pletenými svetry nebo ponožkami. Tomio Okamura vypadá se svými několikahodinovými projevy zatím trpělivě a odhodlaně.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:39 neděle 19. června 2022. Anketa je uzavřena.

  • 65
  • 16
  • 11
  • 7
  • 6
  • 5
Komentáře