Neděle 12. července 2020, svátek má Bořek
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Slováky ovládnou nanočástice ve vakcíně proti koronaviru! „Je to v bibli,“ prorokuje Kotleba

  Přestože má poslanec a předseda strany LSNS Marian Kotleba co vysvětlovat u soudu ohledně kauzy kontroverzních šeků, které měly obsahovat nacistickou symboliku, má čas také na konspirační teorie. Nejvíce se mu zalíbila ta, že Slovákům hrozí to, že si je jejich vláda očipuje vakcínou proti covidu-19. Že má krajně pravicový politik pravdu, má podle něj potvrzovat i bible.

  Pokud si myslíte, že jste ohledně koronaviru slyšeli už všechny možné konspirační teorie, poslechněte si vyjádření slovenského poslance Mariana Kotleby, který s vážnou tváří bojuje proti tomu, aby byli jeho spoluobčané v budoucnu očipování vakcínou proti koronaviru.

  Vláda by k tomu měla chtít využít speciální nanočástice, které budou monitorovat pohyb každého Slováka.

  Pokud se ptáte, jak na to extremista Kotleba vůbec přišel, vysvětlení hledejte v literatuře. Zlomová byla kniha 1984 od George Orwella a překvapivě také samotná bible!

  „Když se na to podíváte, zjistíte, že tady už máme zákon, který dovoluje sledovat lidi přes jejich mobilní telefony. Kdo si to ještě nepřečetl, přečtěte si to prosím. Velmi silně to připomíná scénář v knize 1984, i když ne se vším v té knížce se dá souhlasit. Každopádně systém sledování pomocí obrazovek a přes mobily, který tady už dnes máme, je naprosto identický,“ říká Kotleba svým fanouškům a voličům.

  Sledování pomocí mobilů do budoucna nahradí nanočipy, které budou přímo v lidském těle. A jak je tam slovenská vláda dostane?

  Podle Kotleby mocní využijí koronakrize a čipy poputují do těla společně s vakcínou proti covidu-19. Přestože je vytvoření této látky a její následné hromadné používání ve světě ještě velmi daleko, předseda LSNS věří, že za několik měsíců už budou Slováci jen marně naříkat nad tím, kdo je ovládl přes tyto čipy.

  S touto podivnou vizí budoucnosti konfrontovali Kotlebu také v rámci diskuzního pořadu Na tělo, kde se redaktor snažil poslanci klást doplňující otázky.

  První otázka směřovala k tomu, zda se už někdy Kotleba setkal s někým, kdo byl na Slovensku ovládnut pomocí zmiňovaných nanočipů.

  „To, že jsme se s tím na Slovensku ještě nesetkali, neznamená, že to neexistuje,“ hájil svůj názor Kotleba, který se následně začal zaštiťovat samotnou biblí.

  Kontroverzní Marian Kotleba.

  „Zjevení Janovo v bibli jasně říká: Kdo nepřijme čip, nebude moci ani obchodovat, nebude moci nic,“ řekl zcela vážně.

  Novinář ho upozornil, že žádná taková pasáž v bibli není. „Pane redaktore, říká vám něco znak šelmy? Znak šelmy je to, co bude v budoucnu čipem,“ vysvětloval Kotleba své myšlenkové pochody ve studiu, kde seděl také místopředseda Národní rady Slovenské republiky Gábor Grendel.

  „Ani nevím, co bych na to řekl, opravdu,“ řekl zaskočený Grendel, jenž při poslechu Mariana Kotleby nevěřil vlastním uším. Podobně na tom byla většina z těch, co pořad živě sledovala.

  Z reakcí na sociálních sítích se zdá, že Kotleba bude podporu pro svou konspirační teorii na Slovensku hledat jen těžko.

  Fotogalerie

  Snažím se naučit mít jizvy po popálení ráda, říká Týnuš Třešničková

  Premium Byl to okamžik. Vteřina, v níž ji ožehly plameny. Vlasy, krk, ruce, obličej... Ten krásný obličej, který ji živí. Jedna...

  Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

  Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

  VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

  Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 12. července 2020, svátek má Bořek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz